Netesybų samprata, rūšys, taikymo ypatumai


Netesybu rusys. Prievoliu uztikrinimo budai magistrinis lat praktika. Netesybos magistrinis darbas. Nuomos netesybos. Netesybų atliekamos funkcijos. Netesybu samprata ir rusys. Netesybos bakalauro darbas. Netesybu samprata praktika. Netesybu funkcijos. Netesybos kursinis darbas.

Įvadas. Netesybų samprata. Netesybų atliekamos funkcijos. Netesybų skirstyms. Netesybų rūšys. Netesybų formos. Netesybų apskaičiavimo ir mokėjimotvarka. Netesybų ir palūkanų skaičiavimo tvarka ir mokėjimo eiliškumas. Ieškinio senaties taikymas reikalavimams dėl netesybų. Netesybų dydis. Netesybų dydžio nustatymas. Netesybų mažinimo pagrindai. Išvados. Naudota literatūra.

Šiais laikais turbūt net neįsivaizduojame tokių sandorių,

kuriuos sudarant nebūtų įvardinti tokie civilinės teisės institutai, kaip netesybos (bauda, delspinigiai) ir palūkanos. Šie civilinės teisės institutai yra svarbūs tuo, kad nukentėjusi sandorio šalis teisinėmis priemonėmis galtų apsidrausti nuo kaltosios šalies prievolės neįvykdymo ar netinkamo įvykdymo ir tokiu būdu galėtų padengti patirtus nuostolius.

Netesybos, kaip prievolių įvykdymo užtikrinimo būdas, plačiausiai naudojamos prievoliniuose santykiuose tarp juridinių asmenų. Rečiau netesybos taikomos prievoliniuose santykiuose tarp fizinių ir juridinių asmenų, kaip antai paskolos fiziniams asmenims suteikimo santykiuose, butų nuomos santykiuose.

Manau, kad ši tema yra aktuali teisinei praktikai ir savo darbe stengsiuosi trumpai aptarti prievolės įvykdymą užtikrinant netesybomis (delspinigiais, bauda). Kuo plačiau mėginsiu aprašyt netesybų sampratą, paminėsiu jos bruožus, formas, rūšis ir taikymo įpatumus. Žinoma, šiai temai svarbu ir teismų praktika, kuri atskleidžia praktinę netesybų pusę.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (6494 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monikiuxe
  • Netesybų samprata, rūšys, taikymo ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Netesybų samprata, rūšys, taikymo ypatumai. (2012 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/netesybu-samprata-rusys-taikymo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 11:51
×