Paauglysės ypatumai ir laisvalaikio reikšmė paauglių gyvenime


Įvadas. Paauglystės amžiaus aspektai. Fiziologiniai paauglystės aspektai. Psichologiniai paauglystės aspektai. Asmenybiniai paauglystės aspektai. Laisvalaikio reikšmė paauglių gyvenime. Papildomos veiklos organizavimo aspektai. Išvados. Literatūra.

Pasak S. Freudo, optimalus atsiskyrimas nuo tėvų yra pasiekiamas tada, kai paauglys maištaudamas įtvirtina savarankiškumą ir nukreipia savo seksualinius interesus į aplinką, esančią už šeimos ribų, taip pat palaikydamas ir ryšius su šeima. Tuomet jis nebepriklauso nuo priešiškų jausmų, kurių turėtų griebtis, norėdamas išsivaduoti iš edipinių pančių. Tuo būdu jis, jausdamas žymiai mažesnį pavojų, gali normaliai bendrauti su šeima, patirti abipusius tiek švelnumo, tiek priešiškumo jausmus ir žengti savu keliu nemaištaudamas ir būdamas paklusnus (Vaičiulienė, 1998, p. 35). Norint išvengti didelių psichologinių išgyvenimų laikotarpį, suaugusiesiems reikia stengtis suprasti paauglius ir jiems padėti bei patarti, kaip organizuoti jų laisvalaikį.

Darbo objektas: paauglystės ypatumai ir laisvalaikio organizavimas.

Darbo tikslas: išanalizuoti paauglystės ypatumus ir paauglių laisvalaikio organizavimą.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti pagrindinius paauglystės ypatumus.

2. Aptarti paauglių laisvalaikio organizavimą.

Darbo metodai: mokslinės literatūros šaltinių duomenų analizė.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (3206 žodžiai)
  • Saule
  • Paauglysės ypatumai ir laisvalaikio reikšmė paauglių gyvenime
    10 - 4 balsai (-ų)
Paauglysės ypatumai ir laisvalaikio reikšmė paauglių gyvenime. (2014 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/paauglyses-ypatumai-ir-laisvalaikio-reiksme-paaugliu-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:52
×