Pažinimo koncepcija


Pažinimo teorija. 1kl. Pažinimo bendra charakteristika. Pažinimo teorija. Žinių šaltinio teorijos. Pažinimo teorija. Žinių šaltinio teorijos. Empirizmas ir racionalizmas. Pažinimo problema. Empirizmas ir racionalizmas. Pažinimo problema. Pažinimo šaltiniai ir ribos. Empirizmas ir racionalizmas. Pažinimo teorija. 3. Agnosticizmas ( pažinimo skepticizmas). Pažinimo teorija. 3. skepticizmo teorija. Pažinimo teorija. 3. Skepticizmo teorija. Pažinimo koncepcija. 3. Skepticizmo teorija. Pažinimo koncepcija. Determinizmo ir indeterminizmo teorija teorija. Pažinimo koncepcija. Determinizmo ir indeterminizmo teorija. Pažinimo koncepcija. 5kl. Tiesos teorijos pažinimo procese. Kl. Tiesos teorijos pažinimo procese. Pažinimo problema. Laisvės problema.


Pažinimas – yra pasaulio atspindėjimas. Pažinimo objektas- tikrovė, kurią suvokia žmogus. Pažinimo subjektas- mąstantis žmogus.

Filosofinis pažinimas: I. Siekia kelti klausimą: ar tai, ką pažįsta žmogus yra tikra. Ar žmogus pažįsta objektyvią tikrovę, ar iš vis jis ją gali pažinti?

Filosofinis pažinimas: II. Kelia klausimą dėl pasaulio tvarkos suvokimo. (Kaip yra sutvarkytas pasaulis? Ar yra griežta pasaulio struktūra tiek gamtoje, tiek visuomenėje ir pačiame žmoguje, ar yra chaosas? ( chaosas – netvarka; kosmosas – griežta tvarka ).

Filosofinis pažinimas: Kelia klausimą dėl tiesos suvokimo. (Kas yra tiesa, ar iš vis ji gali egzistuoti? Kokios yra sukurtos tiesos suvokimo klausimu teorijos.).

XVIII a. susiformuoja dvi pagrindinės kryptys: Empirizmas (šaltinis patyrimas) Racionalizmas. (šaltinis protas) (V. Sezemanas veikalas Gnoseologija (1987).

Empirikai įrodinėjo, kad vienintelis ir teisingas pažinimo šaltinis yra pojūčiai. (V. Sezemanas, Gnoseologija (1987) Empirizmo atstovai: Francis Bekonas, Tomas Hobsas, Džonas Lokas.

Empirizmo atstovai: Fr. Bekonas Vienintelis teisingas pažinimo šaltinis yra pojūčiai. Praktika yra pagrindinis ir vienintelis pažinimo šaltinis. Ji padeda kaupti faktus ir juos apibendrinti.

Empirizmo atstovai: T. Hobsas Kiekvieno pažinimo pradžia yra pojūčiai. Materialus pasaulis veikia jusles, jos perduoda impulsą mūsų protui ir apdoroja gautus duomenis.

  • MS PowerPoint 357 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (1302 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aldona
  • Pažinimo koncepcija
    10 - 1 balsai (-ų)
Pažinimo koncepcija. (2017 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pazinimo-koncepcija.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 12:30
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo