Pinigai ir palūkanos



Įvadas. Pinigų samprata. Pinigų rūšys. Prekiniai ir metaliniai pinigai. Netikri pinigai arba pusiau pinigai. Elektroniniai pinigai. E-pinigai. Elektroninių pinigų rūšys. Elektroninių ir įprastinių pinigų skirtumai, sukčiavimo būdai. Bitkoinai- elektroninė valiuta. Palūkanos. Palūkanų norma. Bendrosios ir grynosios palūkanos. Išvados. Literatūros sąrašas.
Po truputį grynųjų metalų monetas, įmaišius pigesių metalų, keitė vadinamosios ligatūros, ir neišvengiamai ėmė rastis dar pigesnė atsiskaitymo priemonė, atliekanti pinigų funkcijas. Tai popieriniai pinigai.
Ilgainiui monetos tapo tik simboliniai pinigais, nes jų natūrali vertė pasidarė daug mažesnė už jų nominalą. Į grynųjų metalų monetas pradėta įmaišyti pigesių metalų, o dar vėliau neišvengiamai ėmė rastis dar pigesnė atsiskaitymo priemonė tai popieriniai pinigai. Pirmieji popieriniai pinigai atsirado XI a. Kinijoje, Song Dinastijos laikotarpiu.
Palūkanas mes gauname ką nors skolindami, tiesiogiai dalyvaudami ūkinėje veikloje ir taip savo firmai uždirbdami daugiau pinigų ar kitaip sakant pelną, tačiau skolinant pinigus mes turime tiksliai įsitikinti ar ta firma, kuriai mes skoliname pinigus tikrai mums juos gražins.
- Microsoft Word 36 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 15 puslapių (3671 žodžiai)
- Kolegija
- Milda
-