Pinigų plovimas ir jo prevencija


Įvadas. Pinigų plovimas ir jo prevencija. Pinigų plovimo ir pinigų plovimo prevencijos samprata. Pinigų plovimo stadijos. Pinigų plovimo santykis su kitomis nusikalstamomis veikomis. Tyrimo metodologija. Pinigų plovimo prevencijos lietuvoje tyrimas. Lietuvos Respublikos norminiai aktai, reglamentuojantys pinigų plovimo prevenciją. Lietuvos pinigų plovimo prevencijos palyginimas su užsienio šalimis. Bankų vaidmuo dalyvaujant pinigų plovimo prevencijos įgyvendinime. Kliento pažinimo politika kliento identifikavimo ir priimtinumo standartai, klientų. Reitingavimas ir jų atliekamų operacijų monitoringas. Informavimas apie neįprastus ir įtartinus sandorius. Pinigų plovimo prevencija ir bankų paslaptis. Pinigų plovimo prevencija ir žmogaus teisės. Išvados. Literatūra.

Tyrimo metodai. Teisingai panaudoti tyrimo metodai lemia ne tik tyrimo kryptingumą, bet ir viso tyrimo proceso veiksmingumą. Siekiant visapusiškai išanalizuoti tiriamus reiškinius, darbe naudotasi įvairiais teoriniais ir empiriniais tyrimo metodais kaip tyrimo objekto pažinimo būdais.

Teoriniai tyrimo metodai.

1. Lyginimo metodas leido darbe analizuoti skirtingų šalių kovos su pinigų plovimu būdus ir atrasti, kuris problemos sprendimo būdas yra geriausias ar aiškiai geresnis nei kiti.

2. Lyginamuoju istoriniu metodu lyginamas teisinio reguliavimo mechanizmo kitimas įvairiais laikotarpiais.

Empiriniai tyrimo metodai.

1.Teisinių dokumentų analizės metodas;

2.Dedukcija;

3.Indukcija.

Darbo pirmojoje dalyje aprašoma pinigų plovimo samprata, stadijos, analizuojamas šio reiškinio santykis su kitomis nusikalstamomis veiklomis. Antrojoje dalyje aprašoma tyrimo metodologija. Trečiojoje dalyje analizuojamas kovos su pinigų plovimu teisinis reguliavimas, susipažindinama su pinigų plovimo prevencija atskirose Europos valstybėse, bei palyginama ji su LR vykdoma pinigų plovimo prevencija. Taip pat aprašomas bankų, kaip pagrindinių finansinių institucijų vaidmuo, kovojant prieš pinigų plovimą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (9172 žodžiai)
  • Alina
  • Pinigų plovimas ir jo prevencija
    10 - 2 balsai (-ų)
Pinigų plovimas ir jo prevencija. (2014 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/pinigu-plovimas-ir-jo-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 16:58
×