Platonas skaidrės


Platonas. Platono idealios valstybės modelis. Platonas laikomas idealistinės filosofijos pradininku. Valstybė turi užtikrinti visų valstybėje gyvenančių žmonių sąmoningumą ir teisingumą. Platonas ėmėsi kurti idealios valstybės modelį. Taip suformuluotas valdymo principas įgyja ekonominį. Platono valstybėje valdovai gauna išskirtines teises skelbia karus. Valdovai. Gynėjai. Pagrindinis gynėjų tikslas - tarnauti valstybės gerovei. Gamintojai. Gamintojai palyginus. Platonas nėra nusistatęs prieš moterį - valdovę. Požiūris į moterį ir šeimą. Platonas teigia, jog ligoninių ir teismų neturi būti pernelyg daug. Požiūris į ligonines ir teismus. Platono nuomone, idealus gydytojas pats privalo būti silpnos sveikatos. Požiūris į kitus valstybės tipus. Platono požiūris į kitus valstybės tipus neigiamas. Platono valstybė – polinė ir dorovinė organizacija. Taigi, į Platono filosofiją reikėtų žiūrėti kaip į nuolatinį ieškojimą. Naudota informacija. R. Ozolas “Pasakojimai apie filosofus ir filosofiją” Vilnius.

Platonas ėmėsi kurti idealios valstybės modelį, kuris prilygtų žmogaus sielai, kad kiekvienas žmogus, gyvenantis tokioje valstybėje, jaustų pareigą pasitarnauti jos labui. Pasak Platono tobulą valstybę turėtų apibūdinti keturios pagrindinės dorybės: Išmintis Drąsa Susivaldymas Teisingumas.

Taigi, į Platono filosofiją reikėtų žiūrėti kaip į nuolatinį ieškojimą. Suabsoliutinęs bendrybę, Platonas tarsi užmiršo individą, jo teises. Platonas geriau už visus ankstesnius mąstytojus atskleidė teorinio mąstymo galimybes ir reikšmę, tačiau atplėšė nuo tikrovės. Pagal Platono modelį Europoje nesusikūrė jokia vyriausybė. Tačiau nepaisant Platono sukurtos utopijos ir prieštaringumo, ji yra įdomi, kaip pirmoji objektyvaus idializmo sistema, kurioje Platonas sugebėjo užčiuopti kai kurias iki šiol aktualias problemas.

  • MS PowerPoint 113 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (1029 žodžiai)
  • Universitetas
  • Platonas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Platonas skaidrės. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/platonas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 02:25
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo