Plaukiojimo praktika


Plaukiojimo praktikos ataskaita. Įvadas. Tarnybos organizavimas laive. Apibūdinti laivą. Aprašyti darbo saugos ir priešgaisrinės technikos instruktažo eigą laive. Gyvenimo taisyklės laive ir pareigas. Budinčio kapitono padejėjo pareigos laivui plaukiant, stovint ant inkaro ir prie krantinės pagal laive galiojančius vidaus tvarką ir pavojaus signalus. Priešgaisrinis inventorius ir jo išdėstymas – pridėti priešgaisrinį laivo planą. Gaisro gesinimo priemonės. Laivo konstrukcija ir techninė charakteristika. Pagrindinio variklio tipas ir galingumas, jo įranga ir darbo principas. Laivo įranga ir sistemos. Inkaro įranga. Laivo inkarų tipai ir jų skaičius. Inkaro grandinės kalibras, ilgis, žymėjimas ir tvirtinimas. Techninės ekspluatacijos taisyklės (TET) ir priežiūra. Švartavimo įranga, jos išdėstymas ir techninės eksploatavimo taisyklės. Švartavimo įrangos priežiūra. Krovinių įranga, jos išdėstymas, keliamoji galia. Krovos įrangos priežiūra. Valčių įranga ir gelbėjimo priemonės. Valčių išdėstymas, skaičius, talpa ir aprūpinimas. Valčių keltuvų tipai. Valčių nuleidimas ir pakelimas. TET. Gelbęjimo plaustai, jų panaudojimas ir aprūpinimas. Vairavimo įranga. Pilnos ir nepilnos keliamosios galios apskaičiavimas viename iš laivo reisų. Laivo stovumo ir diferento apskaičiavimas. Laivavedžio budėjimas laivui plaukiant ir stovint. Navigacija ir locija. Manevrai laivui švartuojantis prie prieplaukos, nueinant nuo prieplaukos. Laivo stovėjimas su švartavais prie prieplaukos. Laivo švartavimas bortų prie krantines be vėjo ir sroves. Laivo švartavimas bortų prie krantines veikiant vėjui ir srovei. Vėjas pučia nuo kranto. Laivo švartavimas esant prispaudžiamajam vėjui. Laivo švartavimas tarp kitų laivų stovinčių prie krantines. Laivo švartavimas prieš srovę. Laivo švartavimas pasroviui. Laivo švartavimas leduose. Laivo švartavimas laivagalių prie krantines. Krovinių gabenimo jūromis technologija. Vairininko pareigos eigos metu, priimant ir perduodant budėjimą laivui plaukiant. Lietuvių ir Anglų kalbomis. Komandos vairininkui lietuvių ir anglų kalbomis.

Praktika - labai svarbi laivavedžio specialybę įgyti siekiančio studento studijų dalis. Jos metu studentas gali paritaikyti teorines žinias, įgytas studijų metu, bendrauti su kitų tautų žmonėmis, susipažinti su laivo struktūra ir įrenginiais, laivo sistemomis ir jų veikimo principais, sėkminagiai tobulėti kaip specialistas ir kaupti žinias, kurios bus neatsiejama ateities darbo dalis.

Plaukiojimo praktiką atlikau žvejybiniam laive. Tai leido įvertinti kasdienes procedūras, kurios, priklausomai nuo laivo paskirties, vykdoms skirtingai. Antrasis mano praktikos laivas buvo pavadinimu „JAN MARIA“.

Pradėjau praktiką žvejybos ir žuvies apdirbimo laive „JAN MARIA“. Praktika truko nuo 2013-09-13 iki 2013-10-24 ir nuo 2013-11-03 iki 2013-12-29 su pertrauka.

Kadangi visą praktikos laiko dalį praleidau žvejybos laive, šios ataskaitos pagrindą sudaro laivo „JAN MARIA“ informacija.

  • Laivyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 1770 KB
  • 2014 m.
  • 46 puslapiai (11038 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Plaukiojimo praktika
    10 - 3 balsai (-ų)
Plaukiojimo praktika. (2014 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/plaukiojimo-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:40
×