Privalomų autorių konspektai


Privalomų autorių ir kontekstų svarbiausi bruožai. Lietuviu privalomu autoriu konspektai. Privalomu autoriu konspektas.

Autorius. Kūrinio pavadinimas. Trumpas siužetas. Vertybės. J. Savickis. „Kova“. „Vagis“. „Ad astra“. „Fleita“. „Mėnesiena“. J. Aputis. „Dobilė. M. Naktį“. „Vakarėjant gražios dobilienos“. „Lidija Skoblikova ir tėvo žingsniai“. „Šūvis po Marazyno ąžuolu“. „Įveikti save“. M. Katiliškis. „Miškais ateina ruduo“. B. Sruoga. „Dievų miškas“. Mykolaitis – Putinas. „Altorių šešėly“. J. Biliūnas. „Liūdna pasaka“. „Vagis“. „Ubagas“. „Lazda“. „Kliudžiau“. „Brisiaus galas“. Vaižgantas. „Dėdės ir dėdienės“. A. Škėma. „Balta drobulė“. K. Donelaitis. „Metai“.

Novelėje pasakojama, kaip berniukas čiuoždamas slidėmis namo atiduoda tam visas savo jėgas ir pasijaučia šiek tik panašus į žinomą pasaulio čiuožimo rekordininkę Lidiją Skoblikovą. Jam grįžus namo, jo tėvas, rūpindamasis savo sūnumi, ryžtasi tamsų ir snieguotą vakarą eiti pas kaimyną paprašyti maisto, kad galėtų įdėti berniukui, rytoj iš pat ryto vėl grįžtančiam atgal į mokyklą. Tėvo gyvenimo pareiga – viską padaryti dėl sūnaus ir jis tam atiduoda visas jėgas. Tai jo gyvenimo išbandymai, ne mažiau svarbūs ir sunkūs, kaip ir tos žymios sportininkės.

Pagrindinė novelės mintis, kad mes kiekvienas turime siekti svarbiausių savo gyvenimo tikslų, kad ir kokie sunkūs jie atrodytų. Tik tada mes jausimės tikri žmonės. Mes turime iki galo, iš paskutiniųjų išnaudoti mums duotus gabumus, nes tik tada būsime verti žmogaus vardo ir laimingi, o mūsų gyvenimas bus prasmingas.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (3285 žodžiai)
  • Evelina
  • Privalomų autorių konspektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Privalomų autorių konspektai. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/privalomu-autoriu-konspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 15:07
×