Profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių socialinių garantijų analizė, socialines garantijas reglamentuojantys teisės aktai


Patvirtinimas apie atlikto darbo savarankiškumą. Įvadas. Profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių socialinių garantijų teorinės analizės rezultatai. Statutinių valstybės tarnautojų socialinių garantijų ypatumai. LR PKT karių ir šauktinių socialinės apsaugos sistema, jas reglamentuojantys teisės aktai. Sveikatos priežiūra. Atlyginimai, Pensijos. Karių atostogos. Kanceliarinis aprūpinimas. Karių ir šauktinių socialinių garantijų palyginamoji analizė. Jav, didžiosiso britanijos, kanados karių socialinės garantijos, palyginimas. Išvados. Rekomendacijos. Santrauka anglų kalba. Literatūros sąrašas34. Priedai.


Tema: profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių socialinių analizių palyginimas

Darbo problema: Socialinių garantijų kariams trūkumas priežastis kodėl Lietuvos karių skaičius mažėja.

Tikslas: Šiuo darbu siekiu išanalizuoti Lietuvos respublikos profesinės karo tarnybos karių, šauktinių socialines garantijas, palyginti jas su Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Didžiosios britanijos kariams teikiamomis garantijomis.

Uždavinys: Pagrindinis šio darbo uždavinys yra išanalizuoti Lietuvos kariams teikiamas socialines garantijas, identifikuoti trūkstamas socialines garantijas kariams.

Rezultatai: Remiantis surinkta informacija pateikiamos išvados bei rekomendacijos Krašto apsaugos sistemoje susidariusioms situacijoms spręsti.

1.PROFESINĖS KARO TARNYBOS KARIŲ IR ŠAUKTINIŲ SOCIALINIŲ GARANTIJŲ TEORINĖS ANALIZĖS REZULTATAI9

1.2LR PKT karių ir šauktinių socialinės apsaugos sistema, jas reglamentuojantys teisės aktai11

Šio darbo tema : Socialinių garantijų kariams trūkumas priežastis kodėl Lietuvos karių skaičius mažėja.

Temos aktualumas. Kiekvienas žmogus turi teisę į socialines garantijas, o valstybių ir įvairių tarptautinių organizacijų užduotis padėti žmonėms pasiekti socialinę gerovę. Tačiau, tai ypač opi problema su kuria susiduria visos pasaulio valstybės, kadangi Tarptautinės darbo organizacijos (2012) duomenimis tik kas penktas pasaulio žmogus turi užtikrintas socialines garantijas1. Lietuvoje socialinės apsaugos sistemą formuoja seimas, o socialinę politiką ir socialinę sistemą kontroliuoja ir vykdo socialinės apsaugos ir darbo ministerija2 (LR įstatymas, 1993).

Su šiomis problemomis susiduria ir LR Krašto Apsaugos Ministerija (KAM), kurios tikslas užtikrinti Lietuvos karių socialinę gerovę. Tačiau Lietuvos respublikai įstojus į NATO, ypač išryškėjo ši problema, kai vis daugiau karių nusprendė palikti LR kariuomenę ir išvykti tarnauti svetur. Remiantis (KAM) 2013,2014,2015 metų KAS profesinės karo tarnybos karių kaitos suvestinėmis.

matome jog 2013, 2014, 2015 metais į tarnybą buvo priimta 1779 PKT kariai, tuo pačiu laikotarpiu iš tarnybos dėl įvairių priežasčių buvo atleisti 1364 kariai. Remiantis šiais duomenimis, galima sakyti, kad kariuomenės personalo kaita yra ypatingai didelė kadangi iš tarnybos atleistų karių skaičius sudaro net 77 % į tarnybą priimamų karių skaičiaus. Tokia personalo kaita netik trugdo sklandžiai susidoroti su pavestomis užduotimis, surinkti brandžią kariuomenę, bet ir tinkamai įsisavinti valstybės profesionalų rengimui skirtas lėšas. Net 74 % t.y. 1022 iš tarnybos atleisti kariai išėjo savo iniaciatyva, pasibaigus pirmąjam kontraktui arba dėl asmeninių priežasčių. Taip pat, padaugėjo karių savo noru išeinančių į atsargą skaičius, nes LR KAM neužtikrina karių socialinių garantijų. Didelį išeinančių karių skaičių nulėmė ir tai jog užsienyje sajungininkėse valstybėse tarnaujantys kariai gali tikėtis geresnių socialinių garantijų apimančių: atlyginimus, įvairias išmokas bei lengvatas, pensijas, atostogas ir t.t. Dėl šios priežasties LR Vyriausybės nutarimu (2007) imta taikyti socialinės paramos Lietuvos kariams plėtimo programa3.

Ši programa numatė mažinti karių kaitą bei pasitraukimą iš profesinės karo tarnybos įvairiomis motyvavimo priemonėmis t.y. geresnėmis socialinėmis garantijomis.

Darbo tikslas: nustatyti ir išanalizuoti PKT karių ir šauktinių socialinių garantijų problemas ir poreikius. Šiam tikslui pasiekti buvo išsikelti šie 3 uždaviniai:

Darbo struktūra. Pirmoje dalyje pristatomos LR socialinės sistemos teorinės prielaidos, taip pat išanalizuojamos ir pristatomos LR PKT karių socialinės garantijos: atlyginimai, priedai, premijos, pensijos, draudimas, kompensacijos bei atostogos.

Antroje dalyje pristatoma sąjungininkų JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados karių socialinės garantijų palyginimas su Lietuvos karių socialinėmis garantijomis išvados, rekomendacijos.

  • Microsoft Word 1188 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (8866 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernestas
  • Profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių socialinių garantijų analizė, socialines garantijas reglamentuojantys teisės aktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Profesinės karo tarnybos karių ir šauktinių socialinių garantijų analizė, socialines garantijas reglamentuojantys teisės aktai. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/profesines-karo-tarnybos-kariu-ir-sauktiniu-socialiniu-garantiju-analize-socialines-garantijas-reglamentuojantys-teises-aktai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 17:19
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo