Salomėja Nėris. Žvaigždė – jaunystė


Salomėja neris jaunystė. Salomėja neris žvaigždė jaunystė. Zvaigzde jaunyste analize. Zvaigzde jaunyste salomeja neris. Jaunyste salomeja neris. Salomeja neris zvaigzde jaunyste eilerastis. Salomėja nėris žvaigždė jaunystė analizė. Zvaigzde jaunyste eilerastis. Salomeja neris jaunyste analize. Eilerascio zvaigzde-jaunyste analize.

Žvaigždė – jaunystė. S. Nėris – tai didelio talento lietuvių lyrikė. Kūrybinį kelią poetė pradėjo anksti, būdama dvidešimt trijų metų. Jau pirmasis jos rinkinys įsitvirtino geriausiųjų gretose.

S.

S. Nėries eilėraštis žvaigždė – jaunystė – tai naujojo romantizmo laikotarpio darbas. Eilėraštis išryškina poetės bandymą atskleisti tikrąjį savo gyvenimo troškimą – gyventi amžinai ir būti jaunai.

Kūrinio žanras – eilėraštis. Tai įrodo jo sudarymas, rimavimas, žodžių galūnių derinimas ir strofų suskirstymas.

Jau pirmoje eilėraščio strofoje poetė atskleidžia pagal eilėraščio mintį. Jos troškimas būti energingai ir pajusti gyvenimo teikiamus malonumus parodo, kad poetė tikrai rašo apie vieną bendrą žmogaus gyvenimo gražiausią dalį – jaunystę. Pirmoje strofoje pavartota metafora jaunystė – lyg žaibas įrodo poetės charakteryje susipynusius net kelis bruožus, kurie atskleidžia eilėraštyje perteiktą jos energiją.

Gal todėl, kad s. Nėris norėjo amžinai gyventi, jos eilėraštyje tiek daug pasitikėjimo savimi ir savo vertės aukštinimo. Juk ne kiekvienas poetas ryžtųsi rašyti taip atvirai apie mirties nagus kaip ji. S.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (386 žodžiai)
  • Mokykla
  • Salomėja Nėris. Žvaigždė – jaunystė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Salomėja Nėris. Žvaigždė – jaunystė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/s-neris-zvaigzde-jaunyste-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:39
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo