Santuokos nutraukimas. Santuokos pripažinimas negaliojančia


Santuokos pripazinimo negaliojancia teismu praktika. Kada santuoka pripazystama negaliojancia. Ieškinys dėl santuokos pripazinimo negaliojancia. Santuokos negaliojimas. Santuokos pripažinimo negaliojančia praktika. Santuokos savanoriskumas. Santuokos pripažinimo negaliojančia samprata. Fiktyvi santuoka nutraukimas. Santuokos nutraukimas kursinis darbas. Santuokos galiojimo prezumpcija.

Įvadas. Santuokos pripažinimo negaliojančia samprata ir teisiniai pagrindai. Teisė pareikšti ieškinį dėl santuokos pripažinimo negaliojančia pagrindų. Santuokos pripažinimo negaliojančia teisinės pasekmės. Santuokos pripažinimas negaliojančia pagal lietuvos statutus. Išvados. Bibliografijos sąrašas. Summary. Šiame kursiniame darbe nagrinėsime, kas yra santuokos negaliojimas, kokiais pagrindais santuoka pripažįstama negaliojančia, kokios yra santuokos pripažinimo negaliojančia teisinės pasekmės, aplinkybės, šalinančios santuokos negaliojimą, kas turi teisę pareikšti ieškinį dėl santuokos pripažinimo negaliojančia. Analizuojant bei plėtojant šio kursinio darbo temą vadovausimės lietuvos respublikos konstitucija, lietuvos respublikos civiliniu kodeksu, teismų praktika.

Santuoka – tai savanoriškas vyro ir moters, sulaukusių santuokinio amžiaus, susitarimas sukurti teisinius šeimos santykius. Susitarimas sukurti šeimą yra įforminamas pagal Lietuvos respublikos civilinio kodekso. 12 –. 25 straipsniuose nustatytas sąlygas ir tvarką. Šiame kodekse įtvirtintas santuokos sudarymo sąlygų sąrašas yra baigtinis, ir tik jo pagrindu santuoka gali būti pripažinta negaliojančia. Santuokos galiojimo prezumpciją galima paneigti tik teismo keliu, įrodžius, kad sudarant santuoką buvo pažeista bent viena santuokos sudarymo sąlyga, arba santuoka buvo fiktyvi. Santuoką pripažinus negaliojančia, ji nustoja galiojusi nuo santuokos sudarymo momento. Tačiau, reikia pažymėti, kad jos pripažinimas negaliojančia nepašalina tos santuokos sukurtų pasekmių.

šiame kursiniame darbe nagrinėsime, kas yra santuokos negaliojimas, kokiais pagrindais santuoka pripažįstama negaliojančia, kokios yra santuokos pripažinimo negaliojančia teisinės pasekmės, aplinkybės, šalinančios santuokos negaliojimą, kas turi teisę pareikšti ieškinį dėl santuokos pripažinimo negaliojančia. Analizuojant bei plėtojant šio kursinio darbo temą vadovausimėssantuokos pripažinimas negaliojančia – tai panaikinimas teismine tvarka subjektyvinių šeiminių teisių ir pareigų tarp asmenų, kurių santuoka sudaryta nesilaikant įstatymų nustatytų jos sudarymui būtinišsamiau ir detaliau dabar aptarsime kiekvieną teisinį pagrindą dėl santuokos pripažinimo negaliojančia.

Santuoka gali būti pripažinta negaliojančia, jeigu buvo pažeistos civilinio kodekso. 12 –. 17 straipsniuose nustatytos santuokos sudarymo sąlygos.

12 straipsnis. Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Santuoką leidžiama sudaryti tik su skirtingos lyties asmeniu.

13 straipsnis. Santuokos savanoriškumas. Santuoka sudaroma laisva vyro ir moters valia. Bet koks grasinimas, prievarta, apgaulė ar kitokie valios trūkumai yra pagrindas santuoką pripažinti negaliojančia.

14 straipsnis. Santuokinis amžius. Santuoką leidžiama sudaryti asmenims, kurie santuokos sudarymo dieną yra aštuoniolikos metų. Norinčio tuoktis, tačiau neturinčio aštuoniolikos metų asmens prašymu teismas supaprastinti proceso tvarka turi teisę sumažinti tokio asmens santuokinį amžių, bet ne daugiau kaip trejais metais. Nėštumo atveju teismas gali leisti tuoktis asmeniui, nesulaukusiam penkiolikos metų.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (2693 žodžiai)
  • Universitetas
  • Santuokos nutraukimas. Santuokos pripažinimas negaliojančia
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Santuokos nutraukimas. Santuokos pripažinimas negaliojančia. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-nutraukimas-santuokos-pripazinimas-negaliojancia.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 13:24
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo