Santuokos sudarymo sąlygos ir tvarka



Santuokos sudarymo sąlygos ir tvarka. Teisė , taikytina santuokos sudarymo sąlygoms. SANTUOKOS SUDARYMO SĄLYGOS Santuoka gali būti sudaroma tik tarp skirtingos lyties asmenų. Savanoriškumas sudarant santuoką. Draudžiama tuoktis artimiesiems giminaičiams. Asmenų , norinčių susituokti , sveikatos tikrinimas. Prašymas dėl kliūčių sudaryti santuoką. Santuokos registravimo ceremonija. Santuokos sudarymo sąlygų įvykdymo patvirtinimas. Santuokos sudarymas bažnyčios konfesijų nustatyta tvarka.
Šiuolaikinėje visuomenėje jau tapo priimtina gyventi nesituokus. To pateisinimui randama begalė argumentų. Noras kuo vėliau tuoktis kyla iš siekio nebūti varžomam privačiame ir profesiniame gyvenime. Šiuo atžvilgiu, pasak Andersono, santuoka suvokiama kaip žabangos, pinklės, kliūtis ir nelaisvė; Visgi nemažai žmonių nepabūgsta tokių nuomonių, gąsdinančios ištuokų statistikos ir tuokiasi bei tokiu būdu įteisina (o tuo pačiu, manytume ir įprasmina) buvimą kartu. Šiame darbe nesileisime į diskusijas kiek tai yra gerai ar blogai, tačiau panagrinėsime šeimos, kaip ji suprantama Lietuvos Respublikos įstatymuose, kūrimo sąlygas ir tvarką.
santuokos sudarymo priežastis – nėštumas. Šiuo atveju leidimą tuoktis taip pat duoda teismas, tačiau skirtingai nuo pirmojo atvejo, jis gali leisti tuoktis ir asmenims nesulaukusiems 15 metų amžiaus. Bet kuriuo atveju, teismas spręsdamas klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo, turi išklausyti teismo posėdyje ir ketinančio tuoktis asmens tėvų, globėjų ar rūpintojų. Taip pat turi įvertinti ir asmens psichinę ir psichologinę būklę, turtinę padėtį bei svarbias priežastis, dėl kurių ketinama susituokti. Dažniausia priežastimi sumažinti santuokinį amžių laikomas nėštumas. Sprendžiant šį klausimą, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija privalo pateikti išvadą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo tikslingumo ir atitikimo nepilnamečio interesus. • Monogamijos principas; Kita santuokos sudarymo sąlyga – monogamijos principas. CK įtvirtintas draudimas pažeisti šį principą. Šio principo esmė yra tokia: draudžiama sudaryti santuoką, jei asmuo, ketinantis tuoktis, jau yra santuokoje su kitu asmeniu ir nėra šios santuokos nutraukęs įstatymų numatyta tvarka. Šis principas galioja daugelyje pasaulio valstybių, išskyrus kai kurias musulmoniškas valstybes, kuriose galioja ir poligamijos principas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad už monogamijos principo pažeidimą kai kurios valstybėse yra numatyta net ir baudžiamoji atsakomybė. Lietuvos baudžiamojoje teisėje tai nėra numatyta, o pagrindinė sankcija nesilaikantiems šios sąlygos – santuokos negaliojimas. • Draudžiama tuoktis artimiesiems giminaičiams. Draudimas tuoktis artimiems giminaičiams. Šis draudimas įtvirtintas CK ir yra taikomas tėvams ir vaikams, įtėviams ir įvaikiams, seneliams ir vaikaičiams, tikriems ir netikriems broliams ir seserims, pusbroliams ir pusseserėms, dėdėms ir dukterėčioms, tetoms ir sūnėnams. Santuoką galima sudaryti tik tada, kai yra tenkinamos visos čia aptartos sąlygos.
Be šių sąlygų santuokai yra būdingas ir specifinis tikslas – siekis sukurti šeimą.
- Microsoft Word 29 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 11 puslapių (2107 žodžiai)
- Kolegija
- Laura
-