Situacinės lyderystės teorijos, jų esmė, raida



Situacinės lyderystės teorijos, jų esmė, raida. Įvadas Lyderystė ir lyderių. Įvadas. Milijonams žmonių pasaulyje lyderystė yra iššūkis ir atsiverianti galimybė realizuoti save tiek profesiniame. Situacinė lyderystės teorija tampa vis populiaresnė šiuolaikinės organizacinės vadovybės kontekste. Lyderystė ir lyderių tipai. Lyderystė tai. Kaip teigia vienas žymiausių lyderystės ekspertų Johnas Calvinas Maxwellas. Aplinkos lyderis yra. Biurokratinis lyderis yra žmogus. Demokratinis lyderis vadovauja. „Nesikišantis’’ lyderis neteikia nuolatinės priežiūros. Tarnaujantis lyderis padeda siekti tikslo suteikdamas savo darbuotojams tai. Situacinė lyderystė. Svarbiausia lyderystėje yra. Ir tai prasideda nuo efektyvaus tobulėjimo. Pagal dr. Hersey sukurtą „Situational leadership “ modelį. Situacinės lyderystės istorija. M. Situacinės lyderystės modelis. Iš pradžių Hershey. Šios teorijos esmė. “Koučingas” (aukštas uždavinys. Deleguojamasis (mažas santykis. Lyderystės efektyvumas priklauso. Dalyvaujantis lyderio tipas, (dalijimasis ir palengvinantis) šie lyderiai palieka sprendimus savo pasekėjams. Situacinio vadovavimo stiliaus reikalavimai. Situacinės lyderystės pliusai ir minusai. Situacinė lyderystė turi savų pliusų ir minusų. Grupės brandumas ir kompetencija dažnai ignoruojami geros lyderystės veiksniais. Situaciniai lyderio trūkumai. Kaip teigia vienas žymiausių lyderystės ekspertų J. Išvados. „Koks yra geriausias lyderystės stilius. Sąvokos. Paradigma – (gr. Paradeigma – pavyzdys), socialiniuose moksluose – teorinių ir metodologinių prielaidų. Koučingas – vienas populiariausių koučingo apibrėžimų teigia. Šaltiniai. Leadership ir organizations eight edition Gary Yukul.
Įvadas Lyderystė ir lyderių tipai Situacinė lyderystė Situacinės lyderystės istorija ir modulis Situacinės lyderystės pliusai ir minusai Išvados Sąvokos Šaltiniai.
Milijonams žmonių pasaulyje lyderystė yra iššūkis ir atsiverianti galimybė realizuoti save tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime. Nuo pat seniausių laikų iki šių dienų vadovas – lyderis yra viena iš svarbiausių tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus organizacijos dalių. Nei vienoje organizacijoje nerasime vadovo, kuriam nerūpėtų organizacijos ateitis, kuris nenorėtų, kad jo organizacija būtų lanksti, lengvai prisitaikanti prie besikeičiančių ekonomikos sąlygų, efektyviai dirbanti, priimanti visus iššūkius ir konkuruojanti rinkoje.
Situacinė lyderystės teorija tampa vis populiaresnė šiuolaikinės organizacinės vadovybės kontekste. Tai matyti iš to, kaip ji yra pateikiama akademinėje literatūroje, pavyzdžiui, knygose, žurnaluose ir tyrimų ataskaitose. Vadovavimo stilius reiškia elgesio modelį; įskaitant ir veiksmus, ir žodžius, kuriuos eksponavo lyderis, arba kaip stebėtojai. Situacinis vadovavimas sukelia su darbu susijusią brandą. Darbo branda reiškia asmens sugebėjimą atlikti darbą ir tai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis lyderio elgesį. Situacinio vadovavimo modelis teigia, kad veiksmingas vadovavimas priklauso nuo vadovavimo ir vadovavimo veiksmų, o tai sustiprina organizacijos atitiktį dabartinėms pasaulinėms tendencijoms.
Lyderystė, tai organizacinio proceso, sociologiniai, psichologiniai, politiniai ar vadybiniai aiškinimo modeliai. Lyderio savybių mokslinio tyrimo pradininku laikomas psichologas F. Galtonas (Didžioji Britanija), 19 a. pabaigoje nagrinėjęs vienos kartos lyderių ir genijų sąsajas. Žymiausias šios srities tyrėjas Jungtinių Amerikos Valstijų psichologas R. M. Stogdillis, 20 amžiaus 5–8 dešimtmečiais atlikdamas psichologinius sociologinius tyrimus, nustatė, kad tam tikrų savybių (dinamiškumo, išsilavinimo, greitos orientacijos ir kitų) turėjimas padidina tikimybę tapti veiksmingu lyderiu.
- MS PowerPoint 315 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 30 puslapių (2215 žodžiai)
- Kolegija
- Edvinas
-