Socialinio darbo organizavimas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoreiuje - pataisos namuose


Lentelių sąrašas. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Praktikos vietos įvertinimas. Organizacijos istorija. Organizacijos struktūra, socialinio darbuotojo vaidmenys bei funkcijos. Organizacijos ryšiai ir kultūra. Praktikos vietoje teikiamų socialinių paslaugų įvertinimas. Šios organizacijos klientai ir priėmimo taisyklės. Klientų problemos ir jų poreikiai. Teikiamos socialinės paslaugos ir socialinio darbo metodai. Darbo su atveju analizė. Atvejo apibūdinimas. Darbo su atveju procesas. Socialinio darbo metodai ir teoriniai modeliai. Savirefleksija. Kompetencijų įgijimas, stipriųjų pusių atskleidimas, profesiniai iššūkiai bei profesiniai gebėjimai. Socialinio darbuotojo vaidmenys ir vertingiausios patirtys. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.


Ši įstaiga sužavėjo tuo, kad ten visi dirbantys darbuotojai yra labai vieningi, nuoširdžiai stengiasi dirbti ir padėti ten laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems. Dauguma šių jaunuolių nesupranta ar nenori suprasti gyvenimo, kuris vyksta už šios įstaigos sienų. Gyvena šia diena ir mažai galvoja apie tolimesnius ateities panus. Šios baigiamosios praktikos vienas iš tikslų yra padėti suprasti, kad už šios įstaigos ribų yra kitoks pasaulis nei jie įsivaizduoja, vienas iš norų padėti jiems pakeisti gyvenimo pobūdį, nei kad gyveno iki šiol. Padėti susiprasti, ko jie nori iš gyvenimo ir kokie yra tolimesni jų tikslai.

Baigiamosios praktikos metu vyko socialinės darbuotojos, praktikos vadovės stebėjimas. Kuri dirba Resocializacijos skyriuje su nuteistaisiais. Atliekant šią praktiką buvo galimybė analizuoti praktikos vadovės darbą, bendravimo kultūrą su nuteistaisiais, taip pat buvo analizuojama, kokias teorines žinias naudoja socialinė darbuotoja bendraudama bei dirbdama su jaunuoliais. Taip pat buvo galimybė peržiūrėti įvairią šios įstaigos dokumentaciją, kuri buvo susijusi su nuteistųjų atvežimu į įstaigą, jų adaptacija ir teikiamomis paslaugomis.

Dauguma ten gyvenančių nuteistųjų galvoja apie ateitį, apie išėjimą iš įstaigos ir tolimesnius tikslus bei planus. Ten dirbantys socialiniai darbuotojai noriai juos skatina siekti savo užsibrėžtų tikslų ir pakeisti iš pagrindų savo gyvenimo būdą. Nuolatinis socialinio darbuotojo ir kliento kontaktas suteikia galimybę stebėti, kaip nuteistatis keičiasi, kokių įgūdžių jam reikia sėkmingai adaptacijai ir pasirinkti tinkamą gyvenimo kelią ateityje (Vilniaus verslo konsultacinis centras 2010). Pabrėžiant santykių svarbą tarp kliento ir socialinio darbuotojo L. C. Johnson (2003) teigia, kad geri santykiai motyvuoja spręsti problemas ir priimti pagalbą, kuri suteikia saugumo jausmą. Užtikrintas saugumo jausmas laisvės atėmimo bausmę atliekančiams nepilnamečiams yra labai svarbus.

Taigi, šiame darbe bus aprašyta Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų įstaigos įvertinimas, socialinių paslaugų kliento požiūriu teikimo įvertinimas. Taip pat bus aprašyta atvejo analizė su pasirinktu klientu ir savirefleksija kaip būsimo socialino darbuotojo.

Metodai: Baigiamosios praktikos ataskaita buvo parengta remiantis asmenine praktika ir moksliniais straipsniais.

Pirmame skyriuje bus aptarta Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų organizacijos istorija, valdymo struktūra, socialinio darbuotojo vaidmenys ir funkcijos, vidiniai ir išoriniai organizacijos ryšiai bei organizacijos kultūra.

Pradžiai apžvelgsime baigiamosios praktikos vietos istoriją. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai įsteigta 1968 m. Iš pradžių buvo planuojama, jog šis pastatas bus naudojamas kaip bendrabutis darbininkams, tačiau tais pačiais metais buvo įsteigta Kauno auklėjamojo darbo kolonija, kuri buvo skirta vykdyti laisvės atėmimo bausmę nuteistiems vyriškos lyties nepilnamečiams. Įstaigos pavadinimai nuo įkūrimo pradžios ne kartą keitėsi. Nepilnamečių tardymo izoliatorius pradėjo veikti nuo 1998 m. Ši įstaiga buvo orientuota į asmenybės korekcija, humanizuotas nepilnamečiams taikomas bausmes. Įstaigos pavadinimas buvo pakeistas dar kartą ir nuo 2003 m. vadinama dabartiniu pavadinimu – ,,Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namai“. Į šią įstaigą nuteistieji patenka nuo 14 metų. Sulaukus pilnametystės, nuteistasis gali pasirinkti, kur jis atliks toliau savo laisvės atėmimo bausmę. Už gerą elgesį nuteistieji turi galimybę savo laisvės atėmimo bausmę atlikti iki galo šioje įstaigoje arba iki jam sukaks 24 metai.

  • Microsoft Word 282 KB
  • 2022 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (5623 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Socialinio darbo organizavimas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoreiuje - pataisos namuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinio darbo organizavimas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoreiuje - pataisos namuose. (2022 m.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-darbo-organizavimas-kauno-nepilnameciu-tardymo-izoliatoreiuje-pataisos-namuose.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 18:58
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo