Sporto turizmo bei sporto renginių poveikis aplinkai


Įvadas. Sporto turizmas ir aplinkos sauga. Sporto renginiai. Naudota literatūra. Internetinės prieigos.


Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti sporto turizmo bei sporto renginių poveikį aplinkai. Darbo uždaviniai:

Aptarti kas yra ekoturizmas

Išsiaiškinti kas yra sporto turizmas ir sporto renginiai

Aptarti šios turizmo srities daromą įtaką gamtai

Sporto turizmas ir aplinkos sauga

Kalbant apie ekoturizmą, vis dažniau yra pabrėžiama sporto turizmo įtaka aplinkai. Norint suprasti, kiek tai yra svarbu, būtina išsiaaiškinti, kas tai yra sporto turizmas.

Sporto turizmas neturi vieno bendro apibrėžimo. Dauguma autorių savaip interpretuoja ir aiškina sportinio turizmo sąvoką. Sporto turizmas apima keliones dalyvauti pasyvaus sporto atostogose (sportiniai renginiai, sporto muziejai bei lankytinos vietos) arba aktyvaus sporto atostogose (nardymas, golfas, dviračių sportas), kur turi būti privalomai įtrauktos sportinio turizmo veiklos, kaip pagrindinės kelionės priežastys.

Bendriausiais bruožais turizmas suprantamas kaip viena aktyvaus poilsio rūšių, kai žmonės keliauja norėdami susipažinti su kitų vietovių gamta, kultūra, architektūra, papročiais ir tradicijomis ar kitais juos dominančiais dalykais. Pasaulio turizmo organizacija (PTO) turizmą apibrėžia kaip veiklą, kurios metu žmonės ne ilgiau kaip vienus metus keliauja ir buvoja vietose, esančiose už jų įprastinės aplinkos ribų, poilsio, verslo ar kitais tikslais, išskyrus apmokamą darbą lankomoje vietovėje. (3 )

Sporto turizmas yra paplitęs ir augantis reiškinys, tačiau jis tiesiog magiškai neatsirado 20-ajame amžiuje. Ryšys tarp sporto ir turizmo pastebimas jau senovės amžiuose.

Šiandieną, didžiulis skaičius žmonių dalyvauja arba stebi sportą. Nors ryšys tarp sporto ir turizmo egzistuoja senai, tačiau tik dabar šis ryšys įgyja pasaulinę reikšmę. Didėjant žmonių susirūpinimui dėl sveikatos ir poilsio, bei augant žiniasklaidos dėmesiui, išryškėja turizmo bei sporto teikiama nauda.

Auga ir kelionių agentūrų bei organizatorių skaičius, kurios gamina lankstinukus bei brošiūras, reklamuojančias jų siūlomas sporto bei nuotykių keliones – pavyzdžiui, plaukiojmas su plaustais srauniais vandenimis Arktyje, nardymas Kenijoje, kalnų kopinėjimas Nepale. Kelionių bei turizmo žurnalai taip pat naudoja aktyvią reklamą norint pabrėžti esamų sportinių paslaugų galimybę. (1)

  • Aplinka Namų darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1842 žodžiai)
  • Edgaras
  • Sporto turizmo bei sporto renginių poveikis aplinkai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sporto turizmo bei sporto renginių poveikis aplinkai. (2016 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-turizmo-bei-sporto-renginiu-poveikis-aplinkai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:34
×