Sveikatos samprata įvairiuose amžiaus tarpsniuose



Sveikatos samprata įvairiuose amžiaus tarpsniuose Sveikata. Emocinė sveikata. Fizinę sveikatą. Protinė sveikata. Visuomeninė socialinė sveikata. Asmeninė sveikata. Gyvenimo kokybė. Sveikatos potencialas. Profesinė sveikata. Dvasinė sveikata. Gyvensena. Sveika gyvensena. Asmens individo sveikatą. Visuomenės sveikata. Praktinė užduotis Darbo tema. Darbo tikslas. Uždaviniai. Užduotis.
Darbo tikslas: Susipažinti su sveikatos samprata įvairiuose amžiaus tarpsniuose.
Uždaviniai:
Išanalizuoti teorinę medžiagą, sveikatos sampratos įvairiuose amžiaus tarpsniuose tema.
Gebėti atrinkti sveikatos sampratą, pagal pateiktus žmogaus amžiaus tarpsnius.
Užduotis. Susipažine su pateikta teorine medžiaga, užpildykite lentelę.
Amžiaus tarpsniai
Sveikatos sritys
Tokio amžiaus vaikams pradedama ugdyti asmeninė sveikata priklauso tik nuo tėvų požiūrio į sveikatos sampratą,ar tėvai suteiks tik bazinius dalykus ar bus veikiama plačiau.
Ikimokyklinukams gerą socialinę sveikatą palaikyti padeda jau išugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.
Šiame amžiuje tobulinami jau įgyti bendravimo įgudžiai,kurie padeda stiprinti emocinę sveikatą.Mokoma ,kad svarbu laikytis susitarimų,aplinkinių asmenų poreikių svarba,svarbu vaiko norų,poreikių ir galimybių suderinimas.
Šiame amžiuje jau ugdomas asmens suvokimas apie asmens sveikatą.Tėvų, mokytojų pagalba pradedama ugdyti asmens sveikatos priežiūros įgūdžiai.
Šiame laikotarpyje jau analizuojama žmogaus vidaus organai jų funkcijos .Kalbama apie hiegienos priežiūrą.
Svarbu dėmesys savigarbos ir pasitikėjimo savimi ugdymui.Šiame amžiuje reikia padėti suprasti kaip spręsti problemas kur ir kaip ieškoti pagalbos.Aptariamos draugystės ir ištikimybės samprata.
Šiame laikotarpyje tobulinami asmens sveikatos įgūdžiai įgyti mokykliniame amžiuje.Asmens sveikatos suvokimuididelę įtaką jau daro ne tik tėvai,bet ir bendraamžių patarimai,medijos ir kiti informacijos šaltiniai .
Pradedama suprasti augimo,vystymosi dėsniai,kraujo spaudimo normos ir sąsajos su sveikata.Kalbama apie paauglystėje vykstančius fiziologinius pokyčius,žmogaus atsiradimą,apvaisinimą.
Jaunystės periode svarbu ,kad jaunuoliai ugdytų gebėjimus analizuoti ir vertinti savo emocinę būklę,mokėtų kontroliuoti save.Supažindinti su emocinės sveikatos sutrikimais ir jų prevencija.
Dalinai susiformavęs soprotis apie asmens sveikatą,jos svarbą, bet dar pamirštama ar nespėjama ja rūpintis taip kaip norėtųsi.
Šiame laikotarpyje labai svarbu,kad profesija neštų ne tik finansinę naudą,bet ir emocinę.Jaunystėje taip pat svarbu profesinėje sveikatoje jausti galimybių plėtrą.
Turbūt tik nedaugelis pradeda suprasti jaunystėje dvasinės sveikatos svarbą.Manyčiau, ji pradedama suvokti vėlesniuose amžiaus tarpuose.
- Microsoft Word 43 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 7 puslapiai (1590 žodžiai)
- Profesinė mokykla
- Markas
-