Tapatumo paieškos šiuolaikinėje visuomenėje


Grupinis tapatumas. Individualumas šiuolaikinėje visuomenėje. Individualus tapatumas. Mano tapatumas rasinys.

Įvadas. Tapatumas ir jo formavimasis. Tapatumo rūšys (asmeninis, grupinis, nacionalinis). Vyrų, moterų tapatumas. “Lietuvos” nacionalinio tapatumo bruožai. Tapatumo formavimo/išlaikymo/keitimo pavyzdžiai žiniasklaidoje, atliktuose tyrimuose. Išvados. Literatūros sąrašas.

Tapatumo savimonė yra sudėtingas darinys. Jame galime išskirti kultūrinius, moralinius, religinius ir kitus aspektus. Savimonės nešėjai- įvairių socialinių sluoksnių,skirtingo išprusimo, politinių įsitikinimų, lyties ir amžiaus žmonės, todėl įvairios ir savimonės raiškos formos, kurias aptarsime šiame referate. Šiandieniniame pasaulyje vis sunkiau išlaikyti savo tautinį, kultūrinį, netgi dvasinį tapatumą. Papročiai tampa beprasmiais, žmonės nebežino jų tikrosios reikšmės. Laikui bėgant pamažu nyksta ne tik mūsų identitetas, bet ir atsiranda problemų, susijusių su nacionalinio tapatumo įtvirtinimu, savikūros nuostatų diegimu. Iškyla daugybė problemų susijusių su šeimų irimu, nesantuokinių gimdimų gausėjimu, tos pačios lyties asmenų santuokų propogavimu. Pradeda darytis nebeaišku, kas yra šeima ir santuoka ir ar jos turi ateitį ligšioliniu pavidalu. Taip pat narkomanijos bei kitokių cheminių ir socialinių priklausomybių plitimas leidžia manyti, kad silpsta kai kurių žmonių individualus tapatumas bei pajėgumas atsispirti destruktyviems potraukiams. Vis dažniau svarstoma, kas laukia mūsų tautinio ir kultūrinio tapatumo įstojus i ES, ką žada besiformuojantis europietiškasis tapatumas, kuriam įtaką daro nenuspėjami trečiojo tūkstantmečio pokyčiai.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (8510 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Tapatumo paieškos šiuolaikinėje visuomenėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Tapatumo paieškos šiuolaikinėje visuomenėje. (2013 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/tapatumo-paieskos-siuolaikineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:23
×