Filosofijos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje


Filosofijos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje. Praktinės filosofijos savarankiškas darbas. Literatūros sąrašas.


Filosofija yra iš graikų kalbos kilęs žodis (phileo – myliu + sophia – išmintis), reiškiantis „išminties meilę“. Tai mokymas apie pasaulio visumą jo pažinimo galimybes. Filososfija toks dalykas kurį kuri pats, arba remiesi kažkieno jau sukurta. Kiekvienas turime savo gyvenimo filosofiją: tai, kaip žiūrime į mus supančius dalykus, kaip bendraujame su aplinkiniais, kaip auginame vaikus ir t.t. yra kiekvieno pasirinkta gyvenimo strategija, arba paprasčiau - filosofija. Taigi šioje esė bus keliamas filosofijos reikšmės šiuolaikinėje visuomenėje klausimas. Esė paremta viena seniausiai atsiradusių filosofijos krypčių - idealizmu. Idealizmas atsirado dar Antikoje. Vienas iš pagrindinių idealizmo bruožų yra dėmesys individui. Kita filosofija - humanizmas. Humanizmas remiasi žmogiškumu ir lygybe bei teisybe. Tad ši esė susideda iš šių aspektų: dėmesio individui, žmogiškumo, lygybės ir teisingumo.

Žmogaus mąstymas ir vertybės stato pamatą asmenybės tobulėjimui ir savo idealaus ,,AŠ“ sukūrimui. Dar ankstyvojoje jaunystėje savojo aš realizavimą sunkina ir esama socialinio kultūrinio gyvenimo padėtis ir asmenybei būdingas didesnis nestabilumas (Kardelienė, 2011). Ugdant savarankišką asmenybę, kaip idealistai, taip ir humanistai pabrėžia savarankišką žmogaus ir žinių sąveiką. Vienas svarbiausių aspektų savęs tobulėjimui yra vertybės. Dar ankstyvojoje jaunystėje šeimoje vaikams yra ugdomos pagrindinės vertybės, vėliau žmogus atsirenka jam labiausiai tinkančias.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1200 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andželika
  • Filosofijos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje
    10 - 9 balsai (-ų)
Filosofijos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje. (2016 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/filosofijos-reiksme-siuolaikineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:41
×