Tarša nafta ir jos produktais iš laivų


Įvadas. Nafta ir jos produktai. Kas yra nafta? Jos fizikinės savybės. Naftos sudėtis ir produktai laivuose. Naftos tarša iš laivų. Naftos ir jos produktų išsiliejimo priežastys bei tarša. Naftos tarša Baltijos jūroje. Išsiliejusios naftos ir produktų šalinimas. Išvados. Literatūra.


Šiomis dienomis be naftos produktų išsiversti praktiškai neįmanoma. Naftos produktai naudojami tiek buityje tiek pramonės srityse, tuo pačiu ir laivuose. Laivuose plačiai naudojamas jūrinis dyzelinas, iš naftos pagamintos priemonės naudojamos laivo išvaizdai, bei gerai techninei būklei palaikyti, todėl nereikia pamiršti, jog visada kyla grėsmė naftos ir jos produktų išsiliejimui.

Pagrindiniai darbo tikslai:

Supažindinti su nafta bei jos savybėmis

Išanalizuoti galimus naftos ir jos produktų pavojus

Apibendrinti galimas naftos išleidimo į vandenį išimtis bei išsiliejusios naftos šalinimo būdus

Kas yra nafta? Jos fizikinės savybės

Nafta tai mūsų gimtosios planetos gelmėse susidaręs degusis skystis, aliejaus konsistencija. Randama nuosėdinės kilmės uolienose, smiltainėje, įsisunkusi į smėly bei klinty. Tai vienas svarbiausių mūsų gamtoje randamų išteklių.

Tankis yra vienas svarbiausių naftos fizikinių rodiklių. Jo kaitą sąlygoja dervų ir asfalto kiekis, vanduo, ištirpusių dujų kiekis bei angliavandenilių molekulinis svoris. Šios medžiagos tankis kinta nuo 0,65 iki 1,00g/cm3. Pagal tankį nafta yra skirstoma į:

Lengvąją (tankis iki 0,87 g/cm3)

Nafta vandenyje labai sunkiai tirpsta, tačiau jos atskiri komponentai tirpsta labai gerai. Angliavandeniliai geriau tirpsta už metano junginius, o blogiausiai tirpsta mineralinės alyvos frakcija. Kuo naftos temperatūra aukštesnė, tuo ji geriau tirpsta. Nafta labai gerai tirpina kaučiuką, jodą, sierą, augalinės kilmės riebalus ir įvairios sudėties dervas.

  • Microsoft Word 94 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1164 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Tarša nafta ir jos produktais iš laivų
    10 - 10 balsai (-ų)
Tarša nafta ir jos produktais iš laivų. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tarsa-nafta-ir-jos-produktais-is-laivu.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 06:20
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo