Teatro terapija



Įvadas. Teatro terapija. Teatro terapijos taikymas. Teatro terapijos taisyklės. Teatro terapija Lietuvoje. Išvados. Literatūros šaltiniai.
Psichodramos procesą sudaro trys pagrindinės dalys: apšilimas (jo metu iškyla asmeninės temos ir problemos), veiksmas (pagrindinio veikėjo psichodramos kūrimas) ir dalijimasis patyrimu, susijusiu su atliktais vaidmenimis ir susitapatinimu su kitais. Nors psichodrama ir yra grupinės terapijos metodas tačiau ji būtu galima taikyti ir individualiam konsultavimui(monodrama) ir dirbat su didelėmis grupėmis (sociodrama). Teatro terapija gali būti taikoma labai įvairiai tiek ugdymo, tiek pedagoginiais terapiniais tikslais. Ši terapija naudojama sprendžiant labai įvairiais įvairias problemas, dirbant su paaugliais, pedagogais, turintiems priklausomybe, bedarbiais, smurtą patyrusiais ar bandžusiais nusižudyti žmonėmis. Terapija yra taikoma labai įvairiai. Psichodrama ypatingai tinkama konfliktams spręsti, nes būtent ji suteikia galimybę išmeginti įvairius elgesio modelius, nepakenkiant nei sau nei aplinkiniams. Toks metodas padeda išvengti susipriešinimo, nes jo tikslas - pažinti kitą žmogų, pabūti jo kailyje. Psichodrama net leidžia pakilti virš realybės ir pamatyti, kas būtų, jeigu būtų.
Teatro terapiija užsienyje – labai populiarus metodas , bet štai Lietuvą jis pasiekė palyginti labai nesenai ir dėl labai įvairių sunkumų skynėsi kelią nelengvai, Viena iš pagrindinių kliūčių – ilgai trunkantis specialist paruošimas.