Vytautas Mačernis. „Antrosios“ vizijos analizė


Macernis antroji vizija analize. Mačernio antrosios vizijos analizė. Vytautas mačernis vizijos analizė. Macernis antroji vizija teksto suvokimas. V macernis vizijos rasinys. Macernio teksto suvokimas. V.macernis antroji vizija analize. Vytautas macernis teksto suvokimas. Vytautas macernis antrosios vizijos rasinys. Macernis 2 vizija.

Vytautas Mačernis vizijos „Antrosios“ vizijos analizė. V. Mačernis – žemaitis, didžiavęsis savo sena žemdirbių gimine, retos, itin jautrios prigimties poetas. Tai žemininkas, likęs savo žemėje. Negausi poeto kūryba, bet įvairi ir turiniu, ir formomis, ir žanrais. Likimas anksti nutraukė jo gyvenimo siūlą ir užbaigtas teliko vienintelis kūrinys – „Vizijos“.

V. Tai žemininkas, likęs savo žemėje. Likimas anksti nutraukė jo gyvenimo siūlą ir užbaigtas teliko vienintelis kūrinys – vizijos .

Vizijos – tai įpatingi dvasios regėjimai. Menine kalba išsakytose v. Mačernio vizijose ypač svarbus regimasis pradas. Tą iškart jaučiame antrojoje vizijoje.

Pirmoji eilutė – svarbi lyrinio subjekto išvada, teiginys: žinau, kad žemėje yra vieni namai . Tai ir yra pagrindinė šios vizijos tema. Kūrinio laikas paslaptingas ir mistiškas, tačiau viltingas: ateina rytas nuostabus . Paskutinės dvi posmo eilutės pateikia kaimo sodybos vaizdą. Tą ypač išryškina akustiniai vaizdai ir juos atliekantys objektai: gieda gaidžiai , ūkininko žingsniai aidi . Prieveiksmiai ilgesingai ir pasikartojantys ten kuria jaukios namų aplinkos atmosferą. Žodelis ten lyg atskiria lyrinį subjektą nuo šių namų.

Tačiau kuriama namų vizija jaudina lyrinį subjektą ir jis pats įsilieja į vizijos kuriamą tikrovę: pasilenkiu prie žemės ir stebiu .

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (412 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vytautas Mačernis. „Antrosios“ vizijos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vytautas Mačernis. „Antrosios“ vizijos analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/v-macernis-vizijos-2-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo