Valstybinio jūrų uosto informacinės sistemos


Įvadas. Saugios laivybos informacinės sistemos. AIS laivų stebėjimo informacinė sistema. Nacionalinę laivų eismo stebėsenos informacinę sistemą- NLEIS. Komercinės informacinės sistemos. LIS – laivo informacinė sistema. KIPIS – krovinių ir prekių informacinė sistema. Laivybos uoste valdymo informacinė sistema. Globalių informacinių sistemų technologija. GPS pagrindinės sistemos. Pagrindiniai informacijos paieškos portalai. Išvados. Bibliografija. Priedai. Pav ,,Kipis" veikimo principas.


Informacinės sistemos gali būti įvairios paskirties. Jos gali būti skirtos verslui. Ne išimtis ir Klaipėdos jūrų uostas, jis taip pat turi informacines sistemas, kurias naudoja krovinių paskirstymui, saugiai laivybai, laivų švartavimuisi ir panašiai. Kiekviena sistema veikia skirtingai ir jos tikslas skirtingas, todėl tokių sistemų yra daug ir reikia mokėti jas tinkamai atsirinkti ir pritaikyti.

Darbo tikslas: sužinoti ir aptarti Klaipėdos jūrų uosto informacines sistemas.

AIS– tai tarptautinė sistema, kuri pirminius duomenis apie laivų koordinates ir pagrindinius jų parametrus perduoda Uosto direkcijai ir kitiems laivams automatiškai. Pagal AIS reglamentą, ši sistema turi būti įdiegta visuose 300 BRT (BRT – bruto registrinė tona. Tai laivo talpos matas, nurodantis laivo ertmės apimtis. 1 BRT atitinka 2,83 cm3) laivuose, tarptautiniuose keleiviniuose laivuose, krovininiuose laivuose, kurių BRT 500 ir daugiau ir netarptautiniuose krovininiuose bei keleiviniuose laivuose nepriklausomai nuo jų dydžio. Šis reikalavimas įsigaliojo nuo 2004 m. gruodžio 31 d.

Laivuose ši sistema turi veikti visada pagal tarptautinius susitarimus, taisykles ir visada saugoti navigacinę informaciją.

įdiegtas Laivo informacinės sistemos (LIS) duomenų įkėlimas ir pateikimas GIS aplinkoje,

Šia sistema buvo siekiama pakeisti daugybę popierinių dokumentų, kurie susiję su kroviniais, bei supaprastinti pačias krovinių forminimo procedūras. KIPIS paspartina krovinių judėjimą per Klaipėdos jūrų uostą, bei didina jo patrauklumą ir konkurencingumą.

Informacijos paieškos portalų yra įvairių, tačiau apie tam tikra uosta yra tik vienas oficialus paieškos puslapis. Kiekvienas uostas turėdamas savo oficialų puslapį kelia įvairiausias naujienas apie tam tikrus įvykusius dalykus.

Saugios laivybos sistemos, tai sistemos, kurios padeda išvengti laivų susidūrimų, taip pat teikia nuorodas apie laivo padėti. Klaipėdos jūrų uoste veikia dvi tokios sistemos: AIS ir VTS. Dėka šių sistemų laivininkystei yra lengviau orientuotis atviruosiuose vandenyse.

Komercinės informacinės sistemos, tai sistemos padedančios įmonėms lengviau vykdyti importo, eksporto, krovos bei prekybos darbus. Dėka šių sistemų palengvėja darbas nes nebereikia pildyti daugybės popierinių dokumentų.

  • Microsoft Word 149 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1773 žodžiai)
  • Kolegija
  • Nedas
  • Valstybinio jūrų uosto informacinės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Valstybinio jūrų uosto informacinės sistemos. (2017 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/valstybinio-juru-uosto-informacines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 17:01
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo