Vietos savivalda Lietuvoje


Įvadas. Vietos savivalda ir savivaldybės. Vietos savivaldos ir savivaldybių samprata. Vietos savivaldos įstatymine bazė. Vietos savivaldos institucijos. Savivaldos principai. Savivaldybių funkcijos. Savivaldybių tarybų rinkimai. Rokiškio rajono savivaldybė. Savivaldybės raida. Rokiškio savivaldybės struktūra. Rokiškio savivaldybės tarybos 2015m. rinkimų rezultatų apžvalga. Rokiškio savivaldybės nuveikti darbai po 2015 m. rinkimų ir planuojami dabai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Vietos savivaldą Lietuvoje reglamentuoja LR Konstitucija, Vietos savivaldos ir kiti įstatymai. 1992 metais spalio 25 dieną buvo priimta nauja Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuriame X skirsnyje „Vietos savivalda ir valdymas“ buvo aprašytos pagrindinės normos reglamentuojančios savivaldybių veiklą. Tačiau pagrindinis vietos savivaldą reglamentuojantis įstatymas yra Vietos savivaldos įstatymas. Šiame įstatyme nustatyta savivaldybių institucijų sudarymo ir veiklos tvarką įgyvendinant LR Konstitucija ir Europos vietos savivaldos chartijos nuostatas. Taip pat įstatyme apibrėžti vietos savivaldos principai, savivaldybių institucijos, jų įgaliojimai ir funkcijos, savivaldybės tarybos nario statusą, savivaldybių ūkinės ir finansinės veiklos pagrindus. Kad savivaldybės administracija veiktu tinkamai ją prižiūri ir saugo Vyriausybės skiriami pareigūnai. (Vietos savivalda Konstitucijoje ir įstatymuose)

Rokiškio savivaldybės nuveikti darbai po 2015 m. rinkimų ir planuojami dabai

Išnagrinėjus pasirinktos savivaldybės atvejį, galima teigti kad valdžia čia veikia ne itin tinkamai, todėl dauguma žmonių yra nusivylė valdžia. Tačiau nereiktu kaltinti vien valdžios, nes galbūt patys žmonės yra neaktyvus rinkimuose, todėl valdžia yra per silpna. Kaip ir minėta, norint turėti stipria valdžia reikia visuomenės įsitraukimo į politinius reikalus, kurie padėtu gerinti jų pačių gyvenimą. Todėl apibrėžiant išnagrinėta temą, galima sakyti, kad be savivaldybių gyventojų įsitraukimo į politinį gyvenimą ir nedalyvaujant aktyviai jame žmonės kenčia patys nuo to, nes miesto valdžia yra per silpna.

  • Microsoft Word 2765 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2563 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Vietos savivalda Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Vietos savivalda Lietuvoje. (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vietos-savivalda-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 10:49
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo