Lietuvos savivaldybių funkcijos ir jų įgyvendinimas referatas


Savivaldybė ir vietos savivalda. Savivaldybė. Kas tai? Savivaldybės samprata Lietuvoje. Vietos savivalda. Vietos savivalda. Kas tai? Vietos savivaldos samprata Lietuvoje. Savivaldybės funkcijos ir jų įgyvendinimas. Savivaldybių funkcijos, jų skirstymas. Funkcijų įgyvendinimas. Išvados. Literatųros sąrašas.


Kiekvienos valstybės pagrindinis tikslas yra užtikrinti savo piliečiams visapusiškai kokybiškas gyvenimo sąlygas, savivaldybės iš esmės tai ir daro, ar bent jau turėtų tai daryti. Dažnai Lietuvos piliečiams trūksta žinių ir susipažinimo su Lietuvos Savivaldybių funkcijomis ir jų įgyvendinimu, man atrodo eiliniai žmonės dažnai nežino ką veikia savivaldybė ir kam ji reikalinga. Maždaug pusantrų metų praėjo nuo praeitų Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų, ką tik įvyko nauji seimo rinkimai, kurie tikriausiai turės nemažai įtakos savivaldybių funkcijom, todėl žinoti ar bent jau susipažinti su Lietuvos savivaldybių veikla yra naudinga kiekvienam piliečiui, nes tai galbūt leis jiems pasinaudoti viena ar kita funkcija.

Taigi mano tikslas yra atskleisti savivaldybės funkcijas, jų tipus ir suskirstymą, kad ši valstybės valdymo dalis viešojo yra visapusiškai naudinga ir svarbi užtikrinant kokybiškas gyvenimo sąlygas.

1. Sužinoti kas yra savivaldybė ir vietos savivalda, jų sampratą.

Darbe naudojamas aprašomasis metodas, kurio dėka pateikiamas savivaldybių funkcijos ir jų įgyvendinimas Lietuvoje. Siekiant gilesnės analizės, atliksiu literatūros šaltinių ir teisės aktų studijavimą ir poto interpretuosiu.

Pirmoje dėstymo dalyje pateikiama Savivaldybės ir Vietos savivaldos samprata pasaulyje, bei Lietuvoje . Antroji dalis skirta Lietuvos savivaldybių funkcijų tipų irs skirstymo išaiškinimui, taip pat įgyvendinimo aprašymui.

Savivaldybės teritojos dalyje gyvenančių individų kiekybės ir gausybės, kuri vadinama savivaldybės bendruomene.

Vietos savivaldos subjektų, kurie savivaldybės teritorijoje tikslingai veikia ir daro kryptinga poveikį žmonėms, bei jiems teikia viešąsias paslaugas.

Savivaldybė funkcionuoja tam tikroje apibrėžtoje teritorijoje kuri yra valstybės teritorijos administraciniame vienete. Savivaldybės teritorija turi ribas, iki kurių galioja jos valdžios priimti sprendimai.

Savivaldybė – tai dalykas, kuris yra nepriklausomas ir savarankiškas nuo kitų individų visuomeninių susivienijimų.

Svarbu paminėti jog bendruomenė savivaldybės sistemoje vaidina dvejopą vaidmenį. Ji tuo pačiu metu yra ir objektas ir valdžios subjektas.

Pagal siauresnį požiūrį savivaldybė yra žmonių specialių institucijų visuma, kuri vykdo savo veiklą valstybės teritorijos dalyje ir kryptingai veikia toje teritorijoje gyvenančius žmones, jų socialines grupes, tvarkant dalį visuomenės reikalų. Savivaldybė ir jos gyventojus sieja valdžios pavaldumo santykiai.

Abiejų požiūrių skirtumas į savivaldybę yra tas kad specialios institucijos ir įstaigos, kurios pagal siauresnįjį požiūrį yra apibrėžiamos kaip savivaldybė, tėra tik ypatingos socialinės grupės, pagal platesnįjį požiūrį vadinamos savivaldybe, apibrėžiama kaip savivaldybės viešoji valdžia.

  • Microsoft Word 153 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2271 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Lietuvos savivaldybių funkcijos ir jų įgyvendinimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos savivaldybių funkcijos ir jų įgyvendinimas referatas . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-savivaldybiu-funkcijos-ir-ju-igyvendinimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 11:23
×