Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas



Žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas. Lietuvos respublikos konstitucija ii skirsnis „ žmogus ir valstybė “ 19 straipsnis žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas.Gyvybę saugantis įstatymas. Teisinė sistema. Teisės aktai pripažįstantys gyvybę. Visi žmonės lygūs. Žmogaus teisės. Teisė į gyvybę. Priimtas įstatymas gali tapti fiktyviu. Savižudybių rizika. Jaunas kartas reikia mokinti, o po to bausti. Išvados.
Žmogaus teisės – tai teisės, priklausančios be išimties ir vienodai kiekvienam žmogui. Šios teisės yra prigimtinės, tai apibrėžia šie teisiniai dokumentai:
Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Priimta 1789 – aisiais metais Prancūzijoje.
Europos žmogaus teisių konvencija, Priimta 1953 – aisiais metais. Šią konvenciją ratifikavusios daugelis Europos valstybių.
Taigi, ar nėštumo nutraukimas, yra gyvybės atėmimas iš dar negimusio vaisiaus, kuris dar auga motinos įsčiuose? Ar embriono stadijoje esantis vaisius yra gyvybė ? Ar besivystantį embrioną saugo Lietuvos Respublikos įstatymai?
12 – os savaičių amžiaus embrionas jau turi besivystančias smegenis, visas svarbiausias kūno dalis, akis, nervų sistemą, besivystant raumenims pradeda daryti judesius, ryja, taip pat nustatoma vaisiaus lytis. Vadinasi, embrionas pilnavertiškai funkcionuoja, dar negimęs. Moters pasirinkimo teisę gimdyti ar ne patvirtina ir tarptautinės teisės aktai:
Mano manymu, gyvybė prasideda nuo apvaisinimo momento, kai genomas susidaro žmogaus organizme. Taigi, bet koks embriono naikinimas tai yra gyvybės naikinimas. Todėl, manau, jog nėštumo nutraukimu yra pažeidžiama žmogaus teisė į gyvybę.
Taigi, kodėl, Lietuvoje Europos Sąjungos, valstybėje galioja sovietinis įstatymas leidžiantis žudyti gyvybę? Ar šis įstatymas nepažeidžia pagrindinio Lietuvos Respublikos įstatymo – konstitucijos 19 – ojo straipsnio?
- Microsoft Word 13 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 3 puslapiai (863 žodžiai)
- Kolegija
- Sandra
-