Žmogiškųjų išteklių valdymo samprata


Žmogiškųjų išteklių valdymo samprata. Žmogiškųjų išteklių valdymo tikslas. Žmogiškųjų išteklių valdymo subjektai ir objektai. Žmogiškųjų išteklių valdymo principai. Žmogiškųjų išteklių parinkimas samprata , tikslai. Samprata –. Žmogiškųjų išteklių planavimas. Darbų analizė ir darbo vietų vertinimas. Darbų analizės proceso etapai , atlikimo metodai. Etapai. Žmogiškųjų išteklių planavimo mąstai. Personalo verbavimas samprata , tikslas. Samprata. Darbo jėgos pasiūlos šaltiniai. Personalo atranka samprata , tikslas. Samprata. Personalo atrankos metodai. Personalo adaptavimas samprata , tikslas.


Žmogiškųjų išteklių valdymo subjektai ir objektai. Objektas – žmonės dirbantys organizacijoje. Subjektas – asmuo/asmenų grupė, atliekanti ŽI funkciją.

Žmogiškųjų išteklių planavimas: sisteminis personalo poreikio ateityje įvertinimas ir konkrečių veiksmų programų, kaip tą poreikį patenkinti, rengimas. Tikslas: numatyti ir užtikrinti, kaip organizacija reikiamu laiku, reikiamoje vietoje galėtų turėti reikiamą skaičių darbuotojų su reikiama kompetencija.

Darbų analizė ir darbo vietų vertinimas: Tai procesas, kurio metu yra renkama, sisteminama, fiksuojama ir archyvuojama informacija apie visus organizacijoje atliekamus darbus. (informacija renkama ne apie asmenį).

Visos informacijos, gautos iš ankstesnių etapų, įtraukimas į darbo planavimą

Darbo jėgos pasiūlos šaltiniai: Laisvas ir naujas darbo vietas gali užimti Vidinė darbo jėga (apmokyti ir perkvalifikuoti organizacijos darbuotojai) ir Išorinė darbo jėga.

Samdos procesas - priėmimo į darbą procesas reglamentuotas Darbo kodeksu.

Senas darbuotojas (senas specialybėje, bet naujas organizacijoje arba senas organizacijoje, bet naujas specialybėje).

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (614 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurij
  • Žmogiškųjų išteklių valdymo samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogiškųjų išteklių valdymo samprata. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/zmogiskuju-istekliu-valdymo-samprata.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 10:36
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo