Žodžio viršenybės efektas grupėje



Įvadas. Literatūros apžvalga. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Tyrimo įranga. Tyrimo eiga. Duomenų apdorojimas. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra.
Kaip teigia Lapė ir Navikas (2003, p. 96) „Tikrovės daiktų ir reiškinių̨ visumos vaizdas mūšų̨ sąmonėje, kai jie tiesiogiai veikia jutimo organus, vadinamas suvokimu“. Psichologijos žodynas (1993, p. 301) suvokimą apibūdina kaip „psichinis procesas - daikto, situacijos ar įvykio visumos atspindėjimas sąmonėje dėl fizinių dirgiklių tiesioginio dirginimo. Dirgikliai dirgina jutimo organų receptorius, ir tuo būdu žmogus suvokia aplinką, gali joje orientuotis“. Pagal Myers (2008, p. 256) „Suvokimas (perception) - jutiminės informacijos tvarkymas ir interpretavimas, leidžiantis atpažinti prasmingus objektus ar įvykius”.
Žmogaus sensorinė sistema, kurią Psichologijos žodynas (1993, p. 272) apibrėžia kaip „nervinis aparatas, kuris analizuoja ir sintetina vidinių ir išorinių organizmo dirgiklių signalus“ ypatingai gerai sugeba atpažįsti regimuosius stimulus. Žmogaus sensorinės sistemos sugebėjimams efektyviai ir greitai identifikuoti regimuosius stimulus negali prilygti net pati naujausia technika. Be identifikavimo, mūsų sensorinė sistema sugeba dar ir apdoroti regimuosius stimulus. Bet apdorojimo greitis bei tikslumas ne maža dalimi priklauso ir nuo konteksto.
Siekiant išsiaiškinti, žmogaus sensorinės sistemos veikimo ypatumus, fiksuojant ir apdorojant regimuosius stimulus psichologijoje, ypatingai kognityvinėje, atliekami įvairus tyrimai.
- Microsoft Word 19 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1018 žodžiai)
- Universitetas
- Konst
-