Žodžio viršenybės efektas



Žodžio viršenybės efektas. Įvadas. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūra.
Žmogaus sensorinė sistema geba puikiai reaguoti, skirti ir atpažinti įvairius stimulus. Šiame darbe domėsimės tik regimaisiais stimulais. Stimulas – išorinis arba vidinis poveikis individui, kuris sukelia reakciją (Psichologijos žodynas, 1993). Norint išsiaiškinti, kaip veikia sensorinė sistema, fiksuojanti regimuosius stimulus, yra daromi įvairūs tyrimai, o žodžio viršenybės efekto tyrimas yra vienas iš jų. Atpažinti raidę žodyje žmogui yra lengviau, nei atpažinti ją atskirai. Tai ir yra vadinama žodžio viršenybės efektu.
Tyrimo tikslas – nustatyti ar pasireiškė žodžio viršenybės efektas tiriamųjų grupėje.
Tyrimo uždavinys – patikrinti, ar žodžio viršenybės efektas pasireiškė tyrime dalyvavusiems žmonėms ir palyginti savo duomenis grupės kontekste.
Tyrime dalyvavo 30 respondentų: 6 Klaipėdos universiteto ištęstinių psichologijos studijų IV kurso studentai, dar 24 tyrimo dalyvių duomenis gavome iš dėstytojos. Tiriamieji sunumeruoti skaitmenimis. Mano duomenys pažymėti nr. 4.
Tyrimui atlikti naudojama kompiuterinė programa CogLab. Taip pat duomenų apdorojimui ir tyrimo rezultatų pateikimui naudojama Microsoft Excel ir Word programos.
Pradėjus eksperimentą, kompiuterio ekrano viduryje pasirodo mažas fiksacijos kvadratėlis. Būtina sukoncentruoti dėmesį į pasirodžiusį kvadratėlį. Po vienos sekundės ekrane blykstelėja žodis arba atskira raidė. Šio žodžio arba raidės pasirodymo laikas yra labai trumpas (apytiksliai - 40 milisekundžių).
- Microsoft Word 33 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (891 žodžiai)
- Universitetas
- Jolanta
-