Aplinka ir oda


Aplinka ir oda. Pagrindinės odos funkcijos Apsauginė funkcija. Receptorinė funkcija. Termoreguliacinė funkcija. Išskiriamoji funkcija. Sekreto funkcija. Sugėrimo funkcija. Neigiami aplinkos veiksniai lemiantys odos pakitimus Kenksmingi veiksniai. Oro tarša . Naudota literatūra.


Tikslas: Įvertinti neigiamą aplinkos poveikį odai.

Tarša sukelia labai daug odos problemų. Dulkės gali užkimšti poras ir sudaryti puikią terpę bakterijų dauginimuisi, kurios sukelia įvairius odos bėrimus ir dėmes. Nematomas cheminių teršalų poveikis gali pakenkti natūraliai odos apsauginei sistemai, trikdyti drėmgės pasisavinimą, todėl oda ilgainiui gali prarasti elastingumą. Tyrimai rodo, kad tarša iš tikrųjų gali sukelti odos reakcijų, kurios slopina odos atsinaujinimą. Todėl būtina kasdien nepamiršti kruopščiai nuplauti ir nuvalyti odą.

Oda ne vien saugo, tačiau ir puošia, tai labiausiai matomas žmogaus kūno elementas, ir, apmaudžiausia, jog didžiosios dalies alergijų reakcijos pasirodo būtent odoje.

Renkantis kasdienes odos priežiūros procedūras, svarbu atsižvelgti į amžių, odos tipą, metų laiką. Jei norime turėti gražią ir jaunatviškai atrodančią odą, reikia žinoti savo odos tipą, pagal odos tipą parinkite reikalingą odos priežiūros režimą ir šio režimo reguliariai laikytis. Taip pat nepamiršti, kad odos tipas gali keistis dėl gyvenimo būdo ar dietos. Oda yra riebesnė vasarą ir sausesnė žiemą. Tinkamai besirūpindami savo odos sveikata, kruopščiai ją prižiūrėdami tinkamomis priemonėmis bei vengdami neigiamo aplinkos poveikio drauge, galėsime išvengti daugelio odos problemų: bėrimų, sudirgimų, nudegimų ir t.t.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1248 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Aplinka ir oda
    10 - 10 balsai (-ų)
Aplinka ir oda. (2016 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aplinka-ir-oda.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 02:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo