Apželdinimo teorija


Sklypo skirstymas zonomis. Prezentacinė zona. Poilsio zona. Ūkinė zona. Žaidimų ir sporto zona. Apsauginė zona. Gėlynų architektūra. Vienmečiai gėlynai. Daugiamečiai gėlynai. Vejos reikšmė sodyboje. Vejų rūšys. Vejai tinkama žolė ir jos sėklų dygimo laikas.


Vienas sudetingiausiu uzdaviniu kuriant apzeldinimo plana yra sklypo skirstymas zonomis. Pries skirstant turime isanalizuoti ivairius faktorius:

Tai bene išsikirtiniausia sklypo vieta galinti žavėti, stebinti. Į ją nukrypsta pirmas žvilgsnis, užklydusį sodą. Tai užuomina apie šeimininkų gyvenimo būdą ir stilių. Pagal stilių turi būti suprojektuoti ir želdiniai. Įrenginėjant prezentacinę zoną reikia įvertinti savofinansines galimybes šeimos narių poreikius ir pomėgius. Šioje zonoje įrenginėjami dekoratyvūs lapuočiai ir spygliuočiai medžiai, krūmai, alpinariumai. Šioje zonoje veja turėtų būti prezentacinė.

Tai vieta kurioje ilsisi šeima ar priimami svečiai. Ji turi būti jauki, patogi ir be abejonės graži. Paprastai parenkama pietinė ar pietvakarinė nuo vėjo apsaugota vieta, pridengta nuo pašalinių akių ir kitų sklypo zonų. Puiku jeigu yra senų medžių sudarančių pavėį. Didelių sklypų poilsio zonoje papildomai gali būti pavėsinė, gultai, pirtis, baseinai, kepsnių kepimo aikštelė, lauko židinys ir vaikų žaidimo aikštelė. Kai sklypas nedidelis ši vieta tampa namo terasa, bet tada svarbu pasirūpinti vaizdu kurį matome iš jos.

Ūkinėje zonoje būna ūkiniai pastatai, malkinė, šiltnamis, komposto dėžė daržai ir sodai. Pagrindinis reikalavimas šiltnamiui, daržui ir sodui yra saulėta vieta.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (810 žodžiai)
  • Mokykla
  • Regina
  • Apželdinimo teorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Apželdinimo teorija. (2017 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/apzeldinimo-teorija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 02:56
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo