Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai? - Literatūra, 20 potemė


Zemdirbiska pasaulejauta autoriai. Ar zemdirbiskai pasaulejauta gristi klasikiniai lietuviu literaturos kuriniai suprantami jaunajai skaitytoju kartai? savo mintis pagriskite literaturos. Ar zemdirbiskai pasaulejauta gristi klasikiniai lietuviu literaturos kuriniai suprantami jaunajai skaitytoju kartai? visa informacija. Ar zemdirbiska pasaulejautagrysti klasikiniai literaturos kuriniai suprantami jaunajai skaitytoju kartai. Ar zemdirbiska pasaulejauta grysti lietuviu literatturos kuriniai suprantami jaunajai skaitytoju kartai. Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai? savo mintis pagrįskite literatūros. Zemdirbiskos pasaulejautos autoriai. Žemdirbiška literatūra. Zemdirbiska pasaulejauta lietuviu literaturoje. Zemdirbio pasauleziura lietuviu literaturoje.

20 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Išplėstinis kalbėjimo planas. Potemė apie žemdirbišką pasaulėjautą. Kaip kūriniai suprantami jaunimui?
20. Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais.

Lietuviai nuo seno buvo žemdirbiai, todėl ir lietuvių literatūra yra persmelkta žemdirbiška pasaulėjauta. Dažnai tokioje literatūroje yra perteikiamas gamtos grožis, aprašomi žemės darbai, metų laikų kaita. Visa tai yra arti gamtos ir maloniai nuteikia žmogaus dvasią. Šiandien mūsų kultūra yra šiek tiek pakitusi, daugelis gyvename miestuose, kur gamtos nėra tiek jau daug. Ypač tai būdinga jaunajai skaitytojų kartai. Jaunimas naudoja technologijas, daug laiko praleidžia mieste kur gamtos ne tiek ir daug. Todėl jaunam žmogui kartais gali būti sudėtinga suprasti žemdirbiška pasaulėjauta grįstus lietuvių literatūros kūrinius. Ypač tai gali pasireikšti kūriniams parašytiems senovine ar tarmiška kalba, kuri šiuolaikiniam jaunimui atrodo svetima ir nelabai suprantama.

Daugelio dalykų mes nesugebame suprasti ar paaiškinti. Sunku, kai išgirsti nežinomą žodį arba skaitai neaiškų tekstą. Galbūt ten, kur tu gyveni, tokia kalba jau nekalbama, o tokių papročių, įpročių ar darbų visai nebėra. Skirtingi dalykai yra suvokiami nevienodai . Kaimas ir miestas priešingi vienas kitam. Tuo pačiu tampa visiškai nepanašūs ir žmonės gyvenantys tose vietovėse. Bėgant laikui tie skirtumai dar labiau išryškėja, nes tai, kas prieš tiek daug metų vyko kaime, tampa nesuvokiamu dalyku miesto žmonėms.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1421 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai? - Literatūra, 20 potemė
    10 - 4 balsai (-ų)
Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai? - Literatūra, 20 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-zemdirbiska-pasaulejauta-gristi-klasikiniai-lietuviu-literaturos-kuriniai-suprantami-jaunajai-skaitytoju-kartai-literatura-20-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 23:57
×