Asmenybės analizė referatas



Įžanga. Dėstomoji dalis. Psichologija. Temperamentas. Charakteris. Didysis penketas. Motyvavimas ir skatinimas vadovo darbe. Savęs pažinimas ir vertinimas. Vertybės ir vertybinės orientacijos. Vertybių rušys ir funkcijos. Bendravimas. Konfliktai, jų kilimo priežastys. Konfliktų sprendimo strategijos. Darbo grupėje ir komandoje ypatumai. Vaidmenys. Rolės. Pozicijos. Išvados. Literatūros sąrašas.
Tema - savęs kaip asmenybės, analizė verslo aplinkoje. Šį tema buvo pasirinkta neatsitiktinai, šį tema yra įdomi ir aktuali, nes kiekvienam žmogui yra svarbu pažinti save kaip asmenybę.
Ką reiškia temperamentas? Temperamentas – tai pastovios asmenybės savybės, pasireiškenčios psichinių reiškinių intensivumu, pastovumu. Nuo temperamento priklauso ir psichinės veiklos kryptingumas. Temperamentas išreiškia psichinių procesų intensyvumą. Temperamentas yra įgimtas.
Anglų psichologas Hansas Aizenkas manė, kad asmenybės bruožus galima išdėstyti hierarchiškai. Jis išskyrė keturis bruožus, kaip asmeninius tipus: intraversija, ekstraversija, neurotizmas, emocinis jautrumas. Tipai jungia tam tikrus sudėtinius bruožus, kurie apibūdina specifines konkretaus tipo savybes. Vieno žmogaus savybių išdėstymo ašį sudaro ekstraversija – intrversija, o kitą ašį sudaro emocinis jautrumas ir neurotizmas. Šios abi ašys sudaro keturis kampus, kurioje išdėsto choleriko, sangviniko, melancholiko, flegmatiko bruožų savybės.
Cholerikas – stiprių nervų sistemos tipas, mėgsta užimti lyderio pozicija, polinkis vadovauti, pasitikintis savimi, optimistas, nejautrus kitiems, energingas, individualistas, reiklus aplinkai, nemėgsta detalių, sunkiai kontroliuoja savo elgesį, greitai susijaudina.
Sangvinikas – atviras, mėgsta bendrauti, spontaniškas, mėgsta girtis, nori būti dėmesio centre, nori visiems patikti, nepastovus, emocionalus, labai darbštus, yra kalbus ir linksmas, gerai susigyvena su kitais.
Melancholikas – emocijos gilios ir pastovios, dėmesingas, mielas, prastos nuomonės apie save, pesimistas, yra reiklus, būdinga nuotaiku kaita, kalba tyliai, yra kantrus, atsargus, sunkiai išgyvena nesėkmes.
Flegmatikas - Lėto tempo, nerodo didelio aktyvumo, nepuola prie naujovių, nesidomi įvykiais, yra uždaras ir ramus, aktyvumas yra žemas, kantrus, bei ištvermingas, rodo mažai emociju.
Charakteris – tai visuma individualių psichinių savybių pasireiškenčių asmenybei tipiškais veiklos būdais, tipiškomis aplinkybėmis. Charakteris – tai labai sudėtingas darinys, tam tikromis gyvenimo aplinkybėmis sąlygoja tipišką žmogaus elgesį. Žinodami žmogaus savybes galime prognozuoti jo elgesį. Charakteris gali keistis priklausomai nuo situacijų, asmenų su kuriais bendraujama. Kiekvienas charakterio bruožas išreiškia žmogaus santykį su žmonėmis, žmogui dirbant, požiūris į daiktus, požiūris į save patį.
Mano stipriausios savybės: punktualumas, komunikabilumas, lankstumas, domėjimasis informacija, vertinga darbui.
F. Herzberg dvieju veiksniu teorija. Kartais ši teorija dar vadinama motyvacijos ir higienos veiksniu teorija. F. Herzberg nustatė veiksnius, sukeliančius darbuotojų pasitenkinimą ar nepasitenkinimą darbe. Jis išskyrė veiksnius, turinčius įtakos darbo motyvacijai :
F. Herzberg atliko tyrimą, kuriuo norėjo išsiaiškinti, ko žmonės nori iš savo darbo. Mokslininkas prašė, kad respondentai išsamiai apibūdintų darbo situacijas, kuomet jie jaučiasi ypač gerai ir ypač blogai. Gautus tyrimo rezultatus F. Herzberg susistemino ir suskirstė į dvi veiksnių grupes. Tai higienos ir motyvacijos grupės.
Matome, kad labiausiai mane motyvuoja – atsakomybė. Aš visiškai su tuo sutinku, nes atsakomybė yra gera motyvacija darbui. Didėjanti atsakomybė darbe suteikia papildomą norą pasiekti geresnių rezultatų, atlikti tam tikras užduotis be klaidų, kartu tai leidžia pasiekti pripažinimą ar geresnius santykius su vadovu.
Dažnai savo galimybes nuvertinu, tačiau kartais tenka ir pasidžiaugti daugiau nei tikėjausi. Esu begalo laimingas žmogus, turėdama patį brangiausią žmogų sesę – ji man yra už mamą ir tėtį. Neatsižvelgiat į nieką, man niekada netrūko meilės, šilumos, palaikymo.
- Microsoft Word 1187 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 25 puslapiai (3100 žodžiai)
- Kolegija
- Katažyna
-