Elektrolitų tirpalai


Elektrolitai ir neelektrolitai. Elektrolitu pavyzdziai. Elektrolito tirpalas. Neelektrolitai. Izotoninis koeficientas. Kas yra neelektrolitai. Neelektrolitai pavyzdziai. Neelektrolitu pavyzdziai. Ostvaldo elektrolitų tirpalų skiedimo dėsnis. Elektrolitai neelektrolitai.

Elektrolitų tirpalai. Izotoninis koeficientas. Elektrolitų disociacijos laipsnis, konstanta. Ryšys tarp disociacijos laipsnio ir disociacijos konstantos (ostvaldo elektrolitų tirpalų skiedimo dėsnis). Elektrolitai – medžiagos, kurių tirpalai praleidžia elektros srovę (visos tirpios druskos, kai kurios rūgštys ir bazės).

Elektrolitų tirpalai. Izotoninis koeficientas.

Elektrolitai – medžiagos, kurių tirpalai praleidžia elektros srovę (visos tirpios druskos, kai kurios rūgštys ir bazės). Neelektrolitai – tirpalai pnepraleidžia elektros srovės(cukrus, glicerolis).

Elektrolitams disocijojant į jonus , jų tirpaluose dalelių skaičius yra didesnis negu pačios koncentracijos neelektrolitų tirpaluose.

Skaičius rodantis kiek kartų dalelių skaičius elektrolito tirpale yra didesnis už tą dalelių skaičių ma, kuris būtų tos pačios koncentracijos neelektrolito tirpale, vadinamas izotoniniu koeficientu.

Dp = p* (n/n+n) dt = i*c*k i- tai izotominis koęficientas(jis parodo kiek kartų dalelių skaičius elektrolite yra didesnis už tokios pat koncentracijos dalelių skaičių neelektrolito tirpale.

Elektrolitai – tai medžiagos, kurios ištirpintos ar išlydytos disocijuoja į jonus, ryšiai molekulėje susilpnėja ir ji skyla į jonus – disocijuoja.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (292 žodžiai)
  • Elektrolitų tirpalai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektrolitų tirpalai. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/elektrolitu-tirpalai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 07:48
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo