Elektroniniai atsiskaitymai projektas



Elektroniniai atsiskaitymai. Elektroninės atsiskaitymo priemonės. Elektroniniai pinigai. El. Pinigų įstaiga. Elektroniniai pinigai ir Kriptovaliutos. Elektroninių pinigų ir kriptovaliutų panašumai. El. Pinigų ir kriptovaliutų skirtumai. Kriptovaliutų Bitcoin ir el. Pinigų skirtumai. Elektroninė bankininkystė. El. Pinigų įstaigų steigimo ir licencijavimo procesas. Svarbiausi steigiamai ar licencijuojamai EPĮ keliami reikalavimai. Įstatymai ir teisės aktai, reglamentuojantys EPĮ veiklą ir licencijavimą. Literatūra ir kiti šaltiniai.
Galima išskirti tradicines elektronines atsiskaitymo priemones, kurios plačiai naudojamos ir teisiškai sureguliuotos: kreditinės kortelės; kredito pervedimai – inicijuoti pavedimai, atliekami pateikus mokėjimo nurodymą mokėtojo bankui, kuris perveda lėšas gavėjo bankui; tiesioginis debetas – patvirtintas lėšų pervedimas, inicijuotas mokėjimo gavėjo; debetinės kortelės; elektroniniai čekiai – tai tradiciniai čekiai, tik jų forma elektroninė. Tai kriptografiškai apsaugotas elektroninis dokumentai, dažniausiai pasirašytas elektroniniu parašu.
Elektroninių pinigų požymiai, kuriuos atitinka kriptovaliutos skirta atlikti mokėjimo operacijoms(įsigyti prekes, konvertuoti į kitas valiutas ir panašiai); laikoma elektroninėse laikmenose laikmenose (pvz., elektroninėse kriptovaliutų piniginėse).
- MS PowerPoint 1087 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 14 puslapių (830 žodžiai)
- Kolegija
- Evelina
-