Euro kurso svyravimas pasirinktų valiutų atžvilgiu ir įtaka Lietuvos ekonomikai



Rublio kurso svyravimas euro atžvilgiu yra labai aktuali tema, nes Rusija vaidina didelį vaidmenį mūsų šalies ekonomikoje ir kiekvienas pokytis yra mums svarbus.
Tikslas: Suvokti valiutų svyravimus ir jų poveikį šalies ekonomikai.
Norint suprasti valiutos svyravimus ir jų įtaką šalies ekonomikai, pirmiausia reikia išsiaiškinti kas yra valiuta, jos funkcijas, kas daro įtaką jos kursui, taip pat kaip sužinoma ar valiuta stiprės ar silpnės. Taip pat turime susipažinti su savo valiuta – euru, jo teikiama nauda ir įtaka mūsų šalies ekonomikai.
Pažvelgus į lentelę, pastebime, kad svarbiausi veiksniai yra BVP, prekybos balansas, infliacija ir Centrinio banko palūkanų norma.
Biudžeto deficitas, bedarbių paraiškos ir pramonės gamyba – šie veiksniai yra svarbūs, bet nedaro tokios didelės įtakos valiutos kursui.
Praktinė nauda piliečiams: kelionė su euru. Keliaudami žmonės neturi rūpintis valiutų keitimu, mokėti papildomų mokesčių, taip pat lengviau palyginti kainas prieš perkant prekes ar paslaugas užsienyje. Tai sutaupo ir laiko, ir pinigų.
Rublio svyravimas euro atžvilgiu ir jo įtaka Lietuvos ekonomikai
Taigi, kritęs rublio kursas naudingas Lietuvai ir jos gyventojams, nes šiuo metu euras turi didesnę perkamąją galią naftos srityje ir todėl žmonės gali leisti sau daugiau keliauti, bei vykti į tolimesnes keliones, o tai didina degalų apyvartą. Taip pat atpigusi nafta mažina kontrabandą, todėl yra surenkama daugiau lėšų į šalies biudžetą ir mažinama šešėlinė ekonomika.
Taigi, kritusi rublio kaina eksporto srityje turi dvejopą poveikį. Rusijos įmonės susiduria su ekonominiais sunkumais, kurie padidina nemokumo ir bankroto galimybes, o tai veikia Lietuvos verslininkus, kurie bendradarbiauja su Rusijos įmonėmis. Taip pat lietuviams sunkiau parduoti savo produkciją ir konkuruoti su vietos įmonėmis. Tačiau ši situacija skatina ieškoti alternatyvių rinkų savo eksportuojamai produkcijai ir tai didina Lietuvos bendradarbiavimą su kitomis valstybėmis.
Valiutos kurso svyravimai stipriai veikia šalių ekonomiką, eksportą ir importą. Jos svyravimams didelę įtaką daro BVP, prekybos balansas, infliacija ir Centrinio banko palūkanų norma. Biudžeto deficitas, bedarbių paraiškos ir pramonės gamyba – šie veiksniai yra svarbūs, bet nedaro tokios didelės įtakos valiutos kursui. Norint nustatyti ar valiuta stiprės ar silpnės, studijuojami politiniai įvykiai, naudojami ekonominių įvykių kalendoriai. , techninė analizė, studijuojami grafikai, pasitelkiami įvairiausi indikatoriai.
Rublio svyravimas euro atžvilgiu veikia Lietuvos ekonomiką įvairiose srityse. Naftos srityje euras šiuo metu turi didesnę perkamąją galią, todėl degalų apyvarta yra padidėjusi. Taip pat atpigusi nafta mažina kontrabandą, todėl yra surenkama daugiau lėšų į šalies biudžetą ir mažinama šešėlinė ekonomika. Kritusi rublio kaina eksporto srityje turi dvejopą poveikį. Rusijos įmonės susiduria su ekonominiais sunkumais, kurie padidina nemokumo ir bankroto galimybes, o tai veikia Lietuvos verslininkus, kurie bendradarbiauja su Rusijos įmonėmis. Taip pat lietuviams sunkiau parduoti savo produkciją ir konkuruoti su vietos įmonėmis. Tačiau ši situacija skatina ieškoti alternatyvių rinkų savo eksportuojamai produkcijai ir, atsižvelgiant į statistiką, Lietuvos verslininkų pastangos nenueina perniek. Taip pat skaudžias pasekmes jaučia ir Lietuvos transporto bei turizmo sektoriai.
- Microsoft Word 56 KB
- 2015 m.
- Lietuvių
- 18 puslapių (3066 žodžiai)
- Universitetas
- Evelina
-