Gyvenimo tikslo siekimas lietuvių literatūroje


Iš vargšų į turtuolius įžymybės, kadaise buvusios benamiais


Svarbiausia – tikslo suformulavimas, tinkamas jo įvertinimas ir realumas. V.Mykolaičio Putino veikėjas gyvenimo tikslo ieško visą gyvenimą – blaškosi, kenčia, negali nuspręsti ir blaškosi tarp kelių tikslų.

Tikslai mano gyvenime. Vienas iš jų – meno pažinimas.

III. Jaunystėje būtina suformuluoti pačius gražiausius siekius – gyvenimo tikslus.

Visame pasaulyje, kiekvieną rytą pabunda 7 milijardai žmonių manydami, kad turi tam tikrą tikslą: suspėti į darbą ar mokyklą, paruošti pusryčius, skubėti į dušą, pristatyti projektą, išlaikyti egzaminą ar nusipirkti naujus baldus. Tačiau tai galėtumėme vadinti tik trumpalaikiais tikslais, tiksliau - kasdienėmis pareigomis, kurias esame pratę atlikti, todėl puikiai žinome, kur, kada ir kieno pagalba tai galime atlikti.Tai vyksta kas valandą, kiekvieną minutę ir net kiekvieną sekundę. Tačiau gali atsitikti taip, kad ryte iš čiaupo nebėga vanduo, todėl neatsiprausei, automobilis neužsiveda, todėl nesuspėjai į darbą,sutriko kompiuterio darbas, todėl laiku nesuspėjai parengti projektą, o mobilusis telefonas išsikrovęs, todėl apie tai net negali niekam pranešti... Deja, pasaulis ne visada gyvena pagal mūsų sudarytą schemą. Kai taip nutinka, mes tiesiog manome, kad mums nepasisekė. Tačiau kaip žinoti laiką, vietą ir kitus svarbius dalykus, siekiant būtent ilgalaikių, svarbiausiųgyvenimo tikslų? Ar svarbu žmogui turėti gyvenimo tikslą ir kokie yra būdai jam pasiekti.Į šį klausimą savo kalboje pasistengsiu atsakyti, argumentuosiu remdamasi socialine, literatūrine ir kultūrine patirtimi.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1358 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Gyvenimo tikslo siekimas lietuvių literatūroje
    10 - 8 balsai (-ų)
Gyvenimo tikslo siekimas lietuvių literatūroje. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-tikslo-siekimas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×