Gyvenimo prasmė. Tikslo klausimas


Prasmės ir tikslo klausimas. Gyvenimo tikslas mokslo baze. Altoriu sesely gyvenimo prasme. Nobelio premijos tikslas ir prasme. Referatas prasmes klausimas. Gyvenimo prasme, tikslo klausimas. Prasme referatas.

Įvadas. Gyvenimo prasmės / tikslo samprata rytų filosofijoje. Materialūs – antimaterialūs pasauliai. Sielos atradimas. Gyvenimo tikslo samprata vakarų filosofijoje. Dievo metafizika. Dievas ir laisvė. Sąmonė, siela. Supratimo raida. Išvados. Literatūra.

Nuo senų laikų žmogų kamuoja amžinas esminis klausimas: koks gyvenimo tikslas?Kodėl žemiškasis gyvenimas nėra amžinas, kodėl jis artėja į mirtį? Ar mirtis tai mūsų gyvenimo tragiškumas, ar tai reiškia sielos nemirtingumą ir amžinybės būtinumą. Juk be amžinybės gyvenimas būtų beprasmiškas.

Deja surasti atsakymą į šį klausimą nėra taip lengva. Egzistuoja daug konfliktuojančių filosofijų, religijų ir požiūrių. Jos varžosi viena su kita, norėdama kiekviena įrodyti savo teisumą.

Vienas naujausių norų, kurie gimė žmogui – keliauti į kitas planetas - irgi visai natūralus. Tokia kelionė nepaprastai vilioja ir jaudina, kadangi materialiame ir dvasiniame danguje gausu planetų, kurioms būdingos labai skirtingos savybės ir kuriose gyvena įvairios gyvosios esybės. Kiekvienas, kuris pasiekia laisvę dvasinėse planetose, neprivalo grįžti į tą nelaimingą šalį, kur gimstama, senstama, sergama ir mirštama.

1959m. Spalio 27d. times of india paskelbė pranešimą apie nobelio premijos suteikimą fizikos srityje už antiprotono radimą, įrodantį, kad materija egzistuoja formom, kaip dalelė ir kaip antidalelė. Pagal vieną pagrindinių naujosios teorijos prielaidų egzistuoja kitas pasaulis, arba antipasaulis, sudarytas iš antimaterijos. Antimaterialų pasaulį turėtų sudaryti atominės ir subatominės dalelės,skriejančios priešingomis orbitomis,negu tai vyksta mums žinomame pasaulyje. Jeigu šie du pasauliai kad. Egzistuoja antimaterialus atomas arba dalelė, pasižyminti priešingomis materialiam atomuisu trečiuoju punktu galime sutikti tiek, kiek leidžia ribotas mokslinis antimaterijos apibrėžimas. Sunkumą sudaro tas faktas, kad mokslininkų antimaterijos samprata kalba tik dar apie vieną materialios energijos atmainą, tuo tarpu tikroji antimaterija turi būti visiškai nemateriali. Pagal savo esmę materija sunaikinama, o antimaterija – jeigu ji iš tivedų filosofijos rankraščiai pateikia materijos ir antimaterijos sampratą, aiškindama ją kaip dvi energijos formas. Materija – tai energija, kurianti materialų pasaulį. Ta pati energija, tik aukštesnės formos, antimaterialų (transcendentinį) pasaulį.

Materija pati kuriamosios galios neturi. Tik tuo atveju, kai ją veikia gyvoji energija, sukuriami materialūs daiktai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2303 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gyvenimo prasmė. Tikslo klausimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmė. Tikslo klausimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasme-tikslo-klausimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 22:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo