Infliacija. Makroekonomikos referatas.


Infliacijos zala. Makroekonomika referatas. Nedarbo ir infliacijos rysys. Infliacijos rusys. Infliacijos tipai. Makroekonomika infliacija. Referatai apie infliacija. Makroekonomikos infliacija. Makroekonomika referatai. Makroekonomika nedarbo infliacija.

Įvadas. Kas yra infliacija. Infliacijos rūšys (tipai). Infliacijos atsiradimo priežastys. Kaip skaičiuojama infliacija. Infliacijos žala. Infliacijos nauda. Ryšys tarp infliacijos ir nedarbo. Antiinfliacinės priemonės. Infliacija Lietuvoje. Infliacija svetur. Išvados. Naudota literatūra.

Makroekonomika – tai mokslas, tiriantis bendrą ekonomikos veikimą, naudodamasis tokiais suvestiniais rodikliais kaip bnp, infliacija, nedarbo lygis, valstybės biudžeto balansas. Šiuolaikinė rinkos ekonomika turi du svarbiausius savo sveikatos indikatorius – nedarbo lygį ir infliacijos tempus. Užimtumo ir infliacijos klausimai jau senai yra įgyję globalinį mastą pasaulyje.

šiame darbe aš nagrinėju vieną iš makroekonominių rodiklių, kuris yra didžiausia šių dienų problema – infliaciją. Mano parašytame darbe yra 10 trumpų skyrelių, kuriuose išsamiai išdėstoma informacija apie infliacijos savybes bei ypatumus.

1 skyriuje trumpai paaiškinama kas yra infliacija; pirmas šio reiškinio atsiradimas pasaulyje; kuomet galima teigti, kad infliacijos tempas spartėja; taip pat kas vyksta kylant šiam ekonominiam rodikliui.

Infliacija gali būti įvairių rūšių. Ją galima skirstyti įvairiais požiūriais, Pagal vietą, pasireiškimo pobūdį, atsiradimo priežastis, mastą. skyrius pateikia visuotino kainų kilimo (infliacijos) rūšių arba dar kitaip – tipų įvairovę bei paaiškina kiekvieno jų reikšmę.

Nagrinėjant infliacijos reiškinį, svarbu žinoti jo sukilimo priežastis, todėl daugumą galimų infliacijos priežasčių pateikiau skyrelyje infliacijos atsiradimo priežastys , kuriame ne tik išdėsčiau kas lemia kainų lygio kilimą, bet ir išsamiai išnagrinėjau kiekvieną jų.

šiame sunkiame mums visiems laikotarpyje, kai esame įsprausti į infliacijos gniaužtus, turbūt, daugumai, yra įdomu žinoti kaip yra skaičiuojama infliacija, todėl infliacijos skaičiavimo ypatumus ir trumpą pavyzdį pateikiau skyriuje. Kadangi, po skyriaus jau mokėsime skaičiuoti infliaciją, svarbu žinoti jos keliamą žalą, kurią daugelis, tikrai žinome, nes tai atneša daug nuostolių ne tik valstybei, bet ir mums patiems – didėja nedarbas, mažėja atlyginimai ir gyventi darosi vis blogiau. Taigi, apie žalą kalba skyrius.

Kaip bebūtų keista, bet mano nagrinėjamas makroekonominis rodiklis gali atnešti ne tik žalą, bet ir gerų dalykų, bet tik tada, kai infliacija yra maža, vos vos veikianti ekonomiką. skyrelyje pateikta infliacijos nauda, kuri nors ir maža, bet visgi naudaišnagrinėję infliacijos tipus, sukilimo priežastis, skaičiavimo būdą, žalą bei naudą, turime imtis antiinfliacinių priemonių, kurios veiksmingai padėtų apsisaugoti nuo būsimos ir ištraukti iš esamos infliacijos. Priemonių yra tikrai labai daug (apie tai kalba skyrius), tačiau ne kiekvienos šalies vyriausybė sugeba deramai šias priemones pritaikyti.

  • Microsoft Word 119 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (5066 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Infliacija. Makroekonomikos referatas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Infliacija. Makroekonomikos referatas.. (2010 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-makroekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 01:23
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!