Krepšininkų fizinės ypatybės ir jų lavinimas


Krepšininkų fizinės ypatybės ir kaip jos lavinamos. Klaipėda. Įvadas. Krepšinis įvardijamas, kaip nepastovi sporto šaka. Tikslas Pristatyti fizines ypatybes reikalingas krepšinyje. Fizinės ypatybės krepšinyje. Krepšininkų fizinį parengtumą. Vikrumas. Vikrumas – gebėjimas greitai bei tiksliai atlikti kintamus arba standartinius judesius. Vikrumo lavinimas. Vikrumui ugdyti gali būti naudojami įvairūs specialūs pratimai. Greitumas. Greitumas – žmogaus ypatybė atlikti judesius. Greitumo lavinimas. David Ribera. Jėga. Jėga – organizmo. Jėgos lavinimas. Atliekami kartotiniai šuoliai. Ištvermė. Ištvermė – žmogaus atsparumas įvairiems išoriniams ir vidiniams veiksniams deguonies trūkumui. Ištvermės lavinimas. Lavinant vaikų ištvermę, būtina išugdyti fizinį aktyvumą. Video. Išvados. Kalbant apie bendrąjį jaunojo sportininko fizinį rengimą P. Literatūros šaltiniai.


Tikslas: Pristatyti fizines ypatybes reikalingas krepšinyje. Uždaviniai: 1. Supažindinti su fizinėmis ypatybemis. 2. Paaiškinti, kaip tobulinamos krepšinyje reikalingos fizinės ypatybės.

David Ribera - Nebot (2002 m. Ispanijos jaunimo krepšinio rinktinės fizinio rengimo trenerio) pateikia vieną iš pratimų, naudojamų lavinant greitumo ypatybę: 2-3 žaidėjai kovoja dėl atšokusio nuo krepšio kamuolio, kurį meta treneris. Paskui skiriamos užduotys: įvairüs posükiai, klaidinamieji judesiai, stümimai (tarpusavio kovos, ,,atsidengimai”), greitas pabėgimas nuo varžovo.

Atliekami kartotiniai šuoliai, bėgimai, metimai, kovos (po krepšiu dėl kamuolio, vienas prieš vieną, ,,atsidengiant" ir kt.), neilgos trukmės ir greiti krepšinio technikos judesiai, ypatingą dėmesį skiriant judesio atlikimo technikai (Pvz. žaidėjas su 10-15 kg svarmeniu rankose atlieka įvairius šuolius, imituoja kovos vienas prieš vieną judesius). dominuoja bėgimo, kovų, šuolių, neilgos trukmės ir greitų judesių pratimai, tačiau pagal žaidéjo užimamą poziciją aikštelėje ir judesių specifiką išskiriamos dvi grupės: 1. Tai vidurio puolėjas ir krašto žaidėjas (kuris gali atlikti ir vidurio puolėjo funkcijas aikštelėje); 2. Įžaidėjas, atakuojantis gynėjas ir judresnysis krašto žaidéjas. ,,Specializuotoji" jėga lavinama atsižvelgiant į erdvės ir laiko veiksnius (Pvz. ant žemės nupiešiami du apskritimai (apie 3 m skersmens). Viename yra žaidėjas su kamuoliu, o kitame tos pačios pozicijos žaidėjas, tik vietoj kamuolio rankose laiko svarmenį (10 arba 15 kg).

  • MS PowerPoint 52 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1229 žodžiai)
  • Universitetas
  • Herkus
  • Krepšininkų fizinės ypatybės ir jų lavinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Krepšininkų fizinės ypatybės ir jų lavinimas. (2020 m.). https://www.mokslobaze.lt/krepsininku-fizines-ypatybes-ir-ju-lavinimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:54
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo