Laivo vilkimo ir locmanavimo teisinis reguliavimas


Ivadas. Laivo vilkimas. Vilkimo būdai. Buksyravimo jūra. Buksyravimo sutartis. Vilkikų paslaugų Klaipėdos jūrų uoste taisyklės. Laivų vilkimas ir paslaugų teikimas. Ginčų sprendimas. Locmanavimo teisinis reglamentavimas. Locmanų veikla ir atsakomybė už žalą. Locavimo rūšys ir uosto locmanai. Išvados. Literatūra.

Laivo buksiravimo (vilkimo) apibrėžimas pirmą kartą teisiniuose dokumentuose įvertintas 1949m.: The Princes Alias byloje laivo buksiravimas prilygintas laivo veiksmams, atliekamiems siekiant paspartinti kito laivo judėjimą, kai kokia pagalba yra susijusi tik su pastarojo laivo judėjimo į priekį pagreitinimui. Taigi laivo buksiravimas apima ne tik veiksmus, atliekamus siekiant pagreitinti buksiruojamojo laivo judėjimą, bet ir laivo stūmimą, vilkimą, laikymą, lydėjimą ir pan. (Tarptautinė laivybos teisė, Derkintytė R., Jonkus M., Vilnius 2009m., 203-214p.)

1.1 LAIVO VILKIMO BŪDAI

Vieno laivo vilkimas paskui kitą, naudojant ilgą vilkimo lyna arba vilkimo liniją, taikomas atviroje jūroje.

Velkant laivą trumpuoju vilkimo lynu, dažniausiai naudojami vientisiniai lynai (plieniniai arba sintetiniai).

Velkant laivą stumimo būdu, įijungiamąją spyna vilkikas ir velkamasis obljektas sujungiami taip, kad tampa vienu laivu, todėl gerokai padidėja jo manevrigumas, kas leidžia lengviau manevruoti sudėtingais vidaus vandenų keliais.

Laivų vilkimas elektrovežiais (šliuzinis vilkimas) naudojamas tada kai būtina išlaikyti tikslią laivo padėtį vandens kelio ašies arba kraštų atžvilgiu. Tokio tipo vilkimai garantuoja reikiamą velkamojo laivo nustatytos padėties išlaikymo tikslumą, kartu ir efektyvų šliuzų naudojimą (maksimaliai išnaudojami šliuzų gabaritai).

Kad velkamasis objektas nepatektų į vilkiko sraigto srovę, minimalus nuotolis nuo laivų atviroje jūroje turi būti ne mažesnis kaip 200 metrų (šis nuotolis priklauso nuo vilkiko sraigto skersmens, vilkiko galingumo bei vilkimo greičio). (Paulauskas V., Laivo valdymas ypatingomis sąlygomis, Klaipėda 1999m., 103-128psl.)

1.2 BUKSYRAVIMO JŪRA SUTARTIES SUDARYMAS

1.2.1 Buksyravimo sutartis

baigus buksiravimo sutartyje numatytą laivo vilkimą, stumimą arba manevrą, sutarties šalys surašo sutarties įvykdimo aktą arba padaro reikiamas žymas laivo buksyravimo dokumentose.

1.3 VILKIKŲ PASLAUGŲ TEIKIMO KLAIPĖDOS VALSTYBINIAME JŪRŲ UOSTE TAISYKLĖS

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2775 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viačeslav
  • Laivo vilkimo ir locmanavimo teisinis reguliavimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Laivo vilkimo ir locmanavimo teisinis reguliavimas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-vilkimo-ir-locmanavimo-teisinis-reguliavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:33
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo