Lyderiavimo tyrimas X įmonėje


Lyderiavimas imoneje. Lyderis imoneje analize. Lyderis imoneje. Lyderio instrumentarijus. Lyderiavimo tyrimai. Kokiais veiksmais lyderis įtakoja savo pasekėjus?. Kursiniai darbai lyderiavimas. Instrumentarijus lyderis. Referatas lyderis. Lyderio tyrimas.

Įvadas. Šiuolaikinio lyderio samprata. Lyderio ir vadybininko palyginimas. Vadovas – lyderis. Vadovavimas ir vadovas. Būdingiausi lyderio asmenybės bruožai. Šiuolaikinio lyderio konsepcija. Charizmatinis vadovavimas. Šiuolaikinio lyderio problemos. Šiuolaiknio lyderio koncepcijos ir problemų tyrimas. Uab“skydmedis“. Tyrimo metodika ir instrumentarijus. Duomenų interpretavimas ir analizė išvados. Literatūra. Darbo objektas-šiuolaikinio lyderio koncepcija ir problemos. Darbo tikslas- ištirti šiuolaikinio lyderio koncepciją ir problemas.

Šiuolaikinio lyderio samprata. kiekvienoje veikiančioje grupėje išsiskiria asmenys, kurie vadovauja grupės veiklai, ir asmenys, kurie vykdo vadovaujančiųjų nurodymus. Tie vadovaujantys asmenys socialinėje psichologijoje vadinami lyderiais, o vykdantieji – pasekėjais.

Lyderiai renkasi ateitį nepaisydami pasirinkimo rizikos ir nerimo dėl galimo pralaimėjimo. Imdamiesi atsakomybės lyderiai atsisako stabilumo, bet tuo pačiu praplečia savo gyvenimo erdvę, išnaudodami galimybę laimėti. Rizikuoti reiškia jausti nerimą, bet nerizikuoti reiškia prarasti save – tai lyderiams būdinga aktyvi gyvenimiška pozicija.

Lyderis įtakoja kitus žmones ne tik savo veiksmais ir idėjomis, bet ir savo vertybių sistema. Kuo lyderio vertybinė orientacija bus aiškesnė, tuo bus pasiekti geresni veiklos rezultatai, nes lyderiai, aiškiai suvokiantys savo asmenines vertybes, yra geriau pasiruošę priimti principinius sprendimus. Savo organizacijos veiklą jie stengiasi orientuoti į jiems priimtiną vertybių sistemą.

Lyderiavimas - tai grupės narių veiklų, reikalingų užduočiai atlikti, nukreipimo ir lyderio poveikio jiems procesas. Svarbu pastebėti, kad nors lyderiavimas artimai susijęs su valdymu ir yra jam svarbus, tačiau lyderiavimas ir valdymas nėra ta pati sąvoka. Iš tiesų, žmogus gali būti efektingas vadovas: geras planuotojas ir puikus administratorius, bet jam gali trūkti lyderiui būtinų motyvavimo sugebėjimų. Lyderiavimas reikalauja atsižvelgti į vertybes ir suteikti pasekėjams pakankamai žinių apie alternatyvas, kad jie patys galėtų sąmoningai rinktis, kai ateina laikas nuspręsti, eiti paskui lyderį ar ne.

Uždavę sau klausimą,ką vadiname šiuolaikiniu lyderiu, galime drąsiai teigti, kad tai šiame skyriuje bus analizuojama šiuolaikinio lyderio samprata. Sugebėjimas lyderiauti mūsų chaotiškoje ir sparčiai kintančioje ekonomikoje yra vienas svarbiausių verslo sėkmę ar bankrotą lemiančių faktorių. Lyderiavimo kokybė lemia organizacijų privalumus ir trūkumus. Technokratų ir valdytojų, svajojančių apie tvarką ir stabilumą, laikai baigėsi. Atėjo lyderių valanda. Lyderis-nauja profesija. Mus mokė specialių amatų, siaurų specialybių lyderio profesija-tai ne tiek žinios, kiek mokėjimas, tai gyvenimo būdas. Kad būtum lyderiu, reikia lavinti savo sugebėjimus, ugdyti charakterį, rasti savyje jėgų ir energijos valdyti aplinkybes, keisti ivykių eigą. Šiuolaikiniu lyderiu būti reiš 3) ugdyti savo sugebėjimus mąstyti plačiai, strategiškai ir sutelkti bendradarbių pastangas.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (5914 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Lyderiavimo tyrimas X įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Lyderiavimo tyrimas X įmonėje. (2011 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderiavimo-tyrimas-x-imoneje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo