Reakcijos laiko palyginimas esant skirtingoms sąlygoms


Įvadas. Tyrimo metodika. Tyrimo dalyviai. Priemonės. Tyrimo eiga. Duomenų apdorojimas. Rezultatai.


Jei reikia reaguoti į tam tikrą atsirandantį signalą, turime pačią paprasčiausią reakciją, kurios laikas vidutiniškai yra 0,2 sek. Sudėtingesnė ir ilgiau trunkanti reakcija yra tada, kai užduotis reikalauja iš kelių signalų (stimulų) išrinkti vieną ir reaguoti tik į jį. Tai vadinama „skyrimo reakcija“. Dar sudėtingesnės sąlygos yra tada, kai reikia pasirinkti ne tik signalą, į kurį reikia reaguoti, bet taip pat reikia pasirinkti ir reagavimo būdą, pvz. pasirodžius mėlynos šviesos signalui, spausti dešinį mygtuką, o pasirodžius raudonos šviesos signalui, spausti kairįjį mygtuką. Tokia reakcija vadinama „pasirinkimo reakcija“ (Psichologijos žodynas,1993, p.248).

Jei su tam tikrais signalais susiduriama ir į juos reaguojama dažnai arba žmonės žino, ko tikėtis ir susikaupę laukia signalo, reakcijos laikas gali sutrumpėti - susidaro įgūdis.

Laboratorinis darbas „Reakcijos laiko tyrimas“ skirtas praktiniam susipažinimui su šiuo reiškiniu ir pademonstravimui, kaip skiriasi reagavimo laikas ir įgūdžio susidarymo galimybės priklausomai nuo reakcijos tipo.

Darbo tikslas: Palyginti reakcijos laiką esant dviem skirtingoms eksperimento sąlygoms – kai reikia paprasčiausio reagavimo į atsirandantį signalą ir kai esant keliems skirtingiems signalams į juos reaguoti reikia pasirinktinai (skirtingai).

Tyrime dalyvavo įvairaus amžiaus ir lyties 10 nuolatinių psichologijos studijų grupės studentų.

Tyrimo sąlygoms sudaryti naudojama Cantab (Cambridge Neuropsychological test Automated Battery) Sistema – tai testų rinkinys, kurie leidžia atlikti kognityvinį įvertinimą. Reakcijos laikui matuoti sudaryta speciali baterija. Ją sudaro du testai iš, kurių vienas matuoja paprastą reakcijos laiką ir antras, kuris matuoja pasirinkimo reakcijos laiką. Reakcijos laiką matuojančią bateriją galima rasti ,,CANTABeclipse“ programoje, pasirinkus bateriją ,,Reakcijos laikas“. Naudojant šią kompiuterinę programą yra sudaromos sąlygos:

programinėje įrangoje esantis latentinį laiką (laiką nuo signalo pasirodymo iki reakcijos veiksmo atlikimo) fiksuojantis, jį matuojantis įrenginys automatiškai apskaičiuoja ir pateikia asmens reakcijos laiko vidurkį, taip pat minimalų ir maksimalų reakcijos laiką bei tikslaus (atitinkančio instrukciją) reagavimo procentą.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1775 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Reakcijos laiko palyginimas esant skirtingoms sąlygoms
    10 - 1 balsai (-ų)
Reakcijos laiko palyginimas esant skirtingoms sąlygoms . (2018 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reakcijos-laiko-palyginimas-esant-skirtingoms-salygoms.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 28 d. 18:04
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo