Revolut mokėjimų kortelė


Įvadas. Lietuvos mokėjimų kortelių rinkos apžvalga. Revolut kortelė atsiradimas ir esminiai principai. Revolut kortelės privalumų ir trūkumų aptarimas. Išvados. Panaudoti šaltiniai.


Šiuolaikinė mokėjimų kortelių rinka sparčiai auga. Žmonės, siekdami palengvinti savo kasdienį gyvenimą, o taip pat harmonizuoti finansine ir verslo veiklą vis dažniau pasitiki mokėjimo kortelėmis ir atsisako grynųjų pinigų operacijų. Moėkjimo kortelių naudojimas grindžiamas dėl daugelio priežasčių. Vienos pagrindinių – rizikos, susijusios su grynųjų pinigų operacijomis išvengimas, verslo operacijų greičio padidėjimas, utilitarinis patogumas, pametus kortelę ją galima užblokuoti ir taip išsaugoti sąskoje turimas lėšas, kai tuo tarpu pametus ar kitu būdu praradus grynuosius pinigus, grąžinti jų praktiškai neįmanoma ir kt.

Tačiau šiuolaikinis vartotojas nori gauti ne tik utilitarinę, bet ir finansinę naudą, susijusią su kortelės naudojimu. Kitaip tariant, vartotojas ieško geriausių sąlygų laiko/kaštu aspektu. Šiame kontekste kai kurių mokėjimo kortelių siūlomas nemokamų paslaugų spektras yra labai svarus argumentas vartotojų pritraukimo aspektu. 2015 metais rinkoje pasirodžiusi Revolut mokėjimo kortelė artimoje perpektyvoje gali ženkliai pakeisti „jėgų santykį“ mokėjimo kortelių rinkoje.

Darbo tikslas – išanalizuoti mokėjimų kortelės Revolut esminius aspektus ir ypatumus.

Lietuvoje šiuo metu platinamos trijų kortelių schemų – VISA, MasterCard ir American Express – mokėjimo kortelės. Atsiskaitant vyrauja mokėjimai debeto kortelėmis, o kredito kortelės dažniau naudojamos didesnės vertės mokėjimo operacijoms. Mokėjimai kortelėmis yra dažniausiai naudojama mokėjimo paslauga Lietuvoje: 2015 m. mokėjimų kortele skaičius sudarė 49 proc. visų mokėjimų negrynaisiais pinigais. Kortelėmis galima atsiskaityti ir internetu, paprastai – perkant prekes ar paslaugas internetinėse parduotuvėse. Vis dėlto tokio atsiskaitymo galimybę dažniau sudaro užsienio parduotuvės. Iš operacijų skaičiaus matyti, kad 2015 m. pirmą kartą atsiskaitant internetu dažniausiai naudotos debeto kortelės, o ne anksčiau dominavusios kredito kortelės ir specialus jų porūšis – virtualiosios kortelės. Fizinėse prekybos vietose daugiau nei 90 proc. operacijų buvo apmokėta debeto kortelėmis.

Revolut projektas startavo 2015 metų liepą ir šiuo metu dar ankstoka vertinti šio projekto sėkmę arba nesėkmę. Tačiau esminius Revolut principus ir pasiūlymus reikėtų išanalizuoti.

Pagrindinis Revolut tikslas – minimizuoti arba eliminuoti daugybę valiutų konvertavimo mokesčių ir taip palengvinti vartotojo galimybes valdyti savo pinigus ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje (kelionės, komandiruotės ir kt.).

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2016 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Revolut mokėjimų kortelė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Revolut mokėjimų kortelė. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/revolut-mokejimu-kortele.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 07:37
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo