Vandens išteklių naudojimas ir apsauga


Vandens išteklių naudojimas ir apsauga. Žemes vandens naudojimas. Gėlo vandens pasiskirstymas. ( tūkstančiai km3). Lietuvos vandens išteklių vartojimas. Racionalus vandens išteklių panaudojimo priemones galima skirti į ekologines, technines ir estetines. Vandens vartojimo reguliavimas. Požeminio vandens vartojimas. Požeminį vandenį teršia. Požeminio vandens apsauga. Paviršinių nuotekų išvalymas. Paviršinių nuotekų išvalymas atskiruose Lietuvos regionuose. Vandens apsauga buityje. Literatūra.

Vanduo – vienas iš svarbiausių gamtos objektų. Jo išteklių turime labai daug, net du trečdalius planetos paviršiaus, - tačiau ir jo apsaugos klausimai tapo labai aktualūs. Gamybai vis daugiau ir daugiau reikia gėlo vandens. Tuo tarpu jo ištekliai daug mažesni nei sūriųjų vandenų. Prastėjant vandens kokybei vis daugiau lėšų reikia skirti vandeniui išvalyti.

Hidrosferoje yra apie 1,4 milijardo km3 vandens, tik 35 mln. km3, arba 2,5 %, sudaro gėlas vanduo, visas kitas yra sūrus. Gėlas vanduo, tai toks, kurio 1 litre yra ne daugiau kaip 1gr ištirpusių druskų, arba 0,1 % sūrumo. Pasaulinio vandenyno sūrumas yra 3,5 %, arba 1 litre yra 35 gr. ištirpusių druskų. Sūrus vanduo, be specialaus paruošimo, buities reikmėms netinkamas.

Daugiausia vandens suvartojama pramonėje. Labai daug vandens reikia šiluminių ir atominių elektrinių stočių, celiuliozės ir medžio apdirbimo, cukraus fabrikų ir kai kurių chemijos įmonių gamybos procesams.

2008 m. iš aplinkos paimta 4548 mln. m3 paviršinio vandens – 178,3 mln. m3 daugiau nei 2007 m. Labiausiai paimamo paviršinio vandens kiekio pokyčius nulemia jo sunaudojimas energetikos reikmėms.2008 m. Kruonio HAE, Ignalinos AE ir Lietuvos elektrinė bendrai paėmė apie 98 proc. viso iš aplinkos paimto paviršinio vandens kiekio (180 mln. m3 (tai sudaro apie 4 proc.

  • Inžinerija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2832 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (633 žodžiai)
  • Sfasfjiasjfsafsadf
  • Vandens išteklių naudojimas ir apsauga
    10 - 4 balsai (-ų)
Vandens išteklių naudojimas ir apsauga. (2014 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/vandens-istekliu-naudojimas-ir-apsauga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:51
×