Vytautas Mačernis Kaip išgyventi dūžtančiose formose? analizė


Gyvenimas duztanciose formose. Macernis duztanciose formose. Macernio sonetai analize. Macernis sonetai analize. Kaip gyventi duztanciose formose. Vytautas macernis metu sonetai analize. Vytautas mačernis skaidrės. Kaip zmogui gyventi duztanciose formose. Mačernis ziemos sonetai. Vytauto macernio poezijos zmogus.

Kaip išgyventi dūžtančiose formose?

Vytautas mačernis – xx a. Pirmosios pusės lietuvių poetas. Reikšmingiausi jo kūriniai yra eilėraščių ciklas „vizijos“ ir „metų“ sonetai. Mačernio poezijos žmogus – vertinantis namus romantinis klajūnas, gyvenimo prasmės žemėje ieškotojas.

Mačernio eilėraščių žmogui svarbiausias klausimas yra žmogaus būties klausimas – kas yra žmogus, kokia jo gyvenimo prasmė: „kodėl kas nors yra? Kodėl aš pats esu / didžiausia paslaptis visatos slėpinių? “. Žmogus gyvenimą supranta kaip gyvybės ir mirties lygtį su begale nežinomųjų. Tik ieškodamas sprendimo, nuolat klausdamas žmogus gyvena prasmingai.

Nepaisant visų sunkumų, neatsakytų klausimų mačernio žmogui gyvenimas atrodo puikus: „mes nežinome kam, bet gyventi, / kurt ir juoktis pasauly – puiku“. Jis ragina optimistiškai žiūrėti į gyvenimą, niekada nepaliauti ieškoti: „bet vien ieškantį glosto švelniai / po gilių abejonės naktų / purpuriniai tiesos spinduliai“. Kliūtys ir sunkumai yra laikini, žmogus viską gali nugalėti.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (319 žodžiai)
  • Vadimas
  • Vytautas Mačernis Kaip išgyventi dūžtančiose formose? analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Vytautas Mačernis Kaip išgyventi dūžtančiose formose? analizė. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/vytautas-macernis-kaip-isgyventi-duztanciose-formose-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 17:05
×