Finansinis ir veiklos lizingas


Finansinis ir veiklos lizingas. Tikslas ir uždaviniai. Lizingo samprata, pagrindinės charakteristikos. Lizingo privalumai. Lizingo trūkumai. Lizingo sutarties rūšys. Finansinis lizingas. Finansinio lizingo ypatumai. Veiklos lizingas. Veiklos lizingo ypatumus. Finansinio ir veiklos lizingu skirtumai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Tikslas: Pristatyti finansinį ir veiklos lizingą Uždaviniai: Išnagrinėti finansinį ir veiklos lizingą Išanalizuoti finansinio ir veiklos lizingo skirtumus.

Lizingas – (iš anglų kal. „lease“-nuoma) tai turto įsigijimo finansavimo metodas, kai lizingo bendrovė nuperka įmonės pageidaujamą prekę ir leidžia įmonei ja naudotis. Lizingo esmė -įmonė moka įmokas lizingo bendrovei ir naudojasi turtu, bet turto nuosavybė ir toliau priklauso lizingo davėjui Lizingo objektai: pramoninio naudojimo kilnojamieji daiktai asmeninio naudojimo daiktai.

Papildomos išlaidos. Į kainą įkalkuliuojama ne tik įdėto kapitalo kaina; Lizingas išrinktiesiems; Rizika; Administracinis mokestis ir metinis pabrangimas.

Numatomas lizingo sutarties laikas gerokai trumpesnis, negu lizingo objekto naudojimo laikas; lizingo davėjas nepadengia išlaidų, susijusių su lizingo objekto įsigijimu iš vieno lizingo gavėjo; už lizingo objekto galimus gedimus atsakingas lizingo davėjas; lizingo objektas nuperkamas iš anksto, kai konkretus lizingo gavėjas dar nežinomas; lizingo davėjas pats draudžia lizingo objektą, atsako už jo techninę priežiūrą ir remontą.

  • MS PowerPoint 81 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (594 žodžiai)
  • Kolegija
  • Pazaduke
  • Finansinis ir veiklos lizingas
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansinis ir veiklos lizingas. (2017 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansinis-ir-veiklos-lizingas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 00:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo