Gdansko uosto IS vertinimas


Įvadas. Uosto is reikšmė. Uosto ir laivybos sąveikos apibrėžimas. Uosto ir laivybos valdymo problema. IS samprata. IS taikymo uosto ir laivybos valdymo galimybės. Gdansko uosto IS. Gdansko uosto apibendrinimas. Pagrindiniai Gdansko terminalai. Pagrindiniai Gdansko uosto kroviniai. Gdansko uosto linijinės paslaugos. Gdansko uosto interneto svetainės vertinimas. Pagrindinės informacijos rūšys. IŠvados. Literatūros sąrašas.


Laivyba – viena didžiausių Europos pramonės šakų. Tarptautinė laivybos pramonė yra atsakinga už laivų eksploatavimo, prekybos gabenimo, krovinių ir keleivių pervežimo jūra. Laivybos pramonė yra atsakinga už 90% pasaulio prekybos. Į laivybą taip pat įeina šios sąvokos – lainerių atstovai, užsakymo brokeriai, uosto agentai, pardavimo ir pirkimo brokeriai, jūrų draudikai, importavimo/eksportavimo tarpininkai ir dar įvairios pagalbinės pramonės šakos.

Moderniu vadinamas uostas, kurio informacinė sistema jungia uosto valdytojus ir uosto vartotojus – uosto administracija, laivo agentavimo, krovinio eksploatavimo, laivybos kompanijos, valstybinės priežiūros institucija (direkcija, muitinė, pasienis), transporto priemonių bei krovinių savininkus. Duomenų apsikeitimo tinklas uostą įtraukia į pasaulinį uostų tinklą, tuo užtikrindamas uosto kliento saugumą, mobilumą, konkurencingumą ir pan.

Uosto IS tinklas teigiamai veikia jūrų sektoriaus įmonių rezultatus, mažina krovinių gabenimo srautus, didina uosto ir uosto įmonių konkurencingumą.

IS įdiegimas sutrumpina krovinio gabenimo laiką visoje logistinėje grandinėje, sumažina veiklos sąnaudas, yra išvengiama ir sumažinama popierinių dokumentų srautas.

Gdansko uostas yra svarbus tarptautinis transporto mazgas, esančių centrinėje dalyje pietų Baltijos jūros pakrantėje, kuri yra tarp Europos sparčiausiai augančių regionų. Pagal Gdansko strategiją Europos Sąjungos uostas vaidina svarbų vaidmenį kaip svarbią grandį transeuropinio transporto koridoriaus № 6, jungiantis Šiaurės šalių su Pietų ir Rytų Europoje.

  • Microsoft Word 233 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (909 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Gdansko uosto IS vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gdansko uosto IS vertinimas. (2019 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gdansko-uosto-is-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 19:41
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo