Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje, Gyvybės draudimo paslaugų produktų teikiama nauda


Įvadas. Gyvybės draudimas. Gyvybės draudimo paslaugų produktų teikiama nauda. Draudimo paslaugų skirstymo grupės. Mokesčių lengvatos ir išmokų apmokestinimas. Informacija, kurią privalo pateikti draudimo įmonė sudarant sutartį. Informacija, kurią turi žinoti asmuo, norint sudaryti gyvybės draudimo sutartį. Finansinė analizė. Draudimo paslaugos. Gyvybės draudimo rinka. Draudimo rinkos augimas. Gyvybės draudimo rinkos išmokos. Gyvybės draudimo rinkos įmokos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Gyvybės draudimo paslaugų produktai gali būti panaudoti senatvėje kaip pensija (pensijų draudimas). Tai leidžia gauti nemažas palūkanas ir sukaupti palyginti dideles pajamas senatvei.

Gyvybės draudimas suteikia realią galimybę kaupti lėšas vaikų ir vaikaičių studijoms finansuoti.

Gyvybės draudimu sukauptos lėšos gali būti panaudotos įkeistam turtui (namui, butui, automobiliui ir pan. ) išpirkti. Pavyzdžiui, naudojantis kreditu namui ar butui pirkti, kai įkeičiamas pats namas ar butas (hipoteka), dauguma žmonių suinteresuoti , kad jų vaikams arba vaikaičiams netektų dengti kredito, ir stengiasi patys sumokėti reikiamą gauto kredito sumą.

Lietuvoje, žmonės draudžia ne tik save, bet ir savo tėvus, vaikus bei giminaičius. Vienus draudžia ligos atveju, kitus- mirties atveju, dar kitus, kad apdraustų, bet tuo pačiu ir sutaupytų pinigų, todėl gyvybės draudimas turi kelias rūšis. Atsižvelgiant į žmonių norus, pageidavimus, galima lengvai pritaikyti rūšį ir mokėti pagal sudarytas sąlygas.

Mišrusis gyvybės draudimas- draudimo išmoka išmokama po draudėjo ( apdraustojo) mirties arba jei išgyvena iki draudimo sutarties galiojimo pabaigos. Šis gyvybės draudimas atlieka tokias dvi funkcijas: apsaugo draudėjo šeimos narius nuo pernelyg ankstyvo draudėjo mirties; teikia pagalbą pačiam draudėjui senatvėje, nes šio draudimo atveju derinama mirties rizika ir išgyvenimo rizika tai pačiai draudimo sumai.

Anuitetai- draudimo suma mokama tiek mirties atveju, tiek pasibaigus terminui. Pagrindinis tikslas- garantuoti pajamas ateityje (dažniausiai išėjus į pensiją).

Pavyzdžiui, dirbantis asmuo uždirba 600 €. Reikia apskaičiuoti kiek apmokestinamų pajamų atimant NPD: Pirmiausia, apskaičiuojame NPD;

Trečia, apskaičiuojame kiek kainuos maksimali draudimo įmoka kompanijai visiems metams:

1800*0,15 =270 € Reiškiasi į metus asmeniui reikės mokėti 1800 € bet metų gale jam bus grąžinta 15 proc. nuo sumos, tai yra 270 €, reiškiasi asmuo bus sumokėjęs tik 1530 €

Pagal D. Andriukaitį - prieš ketinant sudaryti gyvybės draudimo sutartį tiek draudėjas, tiek draudimo įmonė privalo pateikti informaciją, iš kurios draudikas vertina draudimo riziką, o draudėjas- būsimosios sutarties sąlygas.

Prieš sudarant sutartį, draudimo įmonės įgaliotas asmuo privalo raštu informuoti draudėją apie:

sutarties sąlygas dėl įmokų ir išmokų dydžių ir išmokos varianto, kurias draudėjas turi teisę pats pasirinkti;

sutarties nutraukimo sąlygas ir būdus, o taip pat ir teisę nutraukti sutartį lengvatinėmis sąlygomis;

palūkanų normos dydį, draudėjui tenkančios draudimo įmonės pelno dalies apskaičiavimo principus ir paskirstymo būdus, išperkamosios sumos nustatymo tvarką ir apytikslius sumos dydžius, jei sudaroma draudimo sutartis su kapitalo kaupimu;

Asmeniui, kuris ruošiasi sudaryti investicinio gyvybės draudimo sutartį, raštu ar kitokia forma, turi būti pateikti draudimo įmonės siūlomų investavimo krypčių aprašymai. Investavimo kryptyje yra nurodoma investavimo objektai, investicijų specializacija (geografinė sritis, pramonės šaka, konkrečių vertybinių popierių rūšis ir pan.), faktinė investicijų struktūra kartu taip pat yra pateikiant didžiausių investavimo krypties investicijų pasiskirstymą, atsižvelgiant į investicijų specializaciją, investavimo krypties rizikos lygio įvertinimą ir kt. Investavimo krypčių reikalavimai yra nustatyti teisės aktuose, kur yra numatoma, kad investavimo krypties aprašymai privalo būti skelbiami draudimo įmonės interneto tinklalapyje ir turi būti lengvai pasiekiami vartotojui, jie turi būti aiškiai ir suprantamai išdėstyti, juose negali būti netvarkingos ir klaidingos informacijos. Taip pat draudimo įmonė turi užtikrinti, kad draudėjas, sudarydamas investicinio gyvybės draudimo sutartį, aprašu patvirtintų, jog jam buvo pateikti jo pasirinktų investavimo krypčių aprašymai.

  • Microsoft Word 121 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4034 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justina
  • Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje, Gyvybės draudimo paslaugų produktų teikiama nauda
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvybės draudimo rinka Lietuvoje, Gyvybės draudimo paslaugų produktų teikiama nauda. (2019 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-draudimo-rinka-lietuvoje-gyvybes-draudimo-paslaugu-produktu-teikiama-nauda.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 12:06
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!