Įmonės apskaitos sistema


Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Apskaitos rūšys. Apskaitos sitema. Pagrindiniai apskaitos elementai. Pagrindiniai apskaitos organizavimo principai. Apskaitos procesas. Praktinis įmonės apskaitos sistemos pavyzdys. Apskaitos sitemos įmonėje ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado apskaitininkų kontoros. Jau prieš 5-6 tūkstantmečius buvo naudojami įvairūs šios veiklos būdai ir metodai, kai kurie iš jų taikomi ir dabar. Iki XIII amžiaus apskaita buvo tvarkoma vienuolynuose, kurie tuo metu buvo stambiausi žemvaldžiai. Apie XIV amžiaus vidurį atsiranda dvejybinė itališkoji apskaitos sistema.

Pirmą kartą dvejybinę apskaitos sistemą 1494 m. paskelbė Lukas Pačiolis. 1870 m. garsus rusų apskaitininkas F. Ezerskis sukūrė trejybinę apskaitos formą. Pagal ją buvo galima įvertinti, kaip kiekviena ūkinė operacija lemia galutinius įmonės veiklos rezultatus. Tai buvo labai sudėtinga.

Šiais laikais įmonės apskaitos sistema yra gerokai ištobulėjusi, jai palengvinti yra sukurta daugybė apskaitos programų, kurios palengvina darbą apskaitininkams.

Šiame darbe aptarsiu įmonės apskaitos sistemą, nuo ko ji prasideda, iš ko susidaro ir kas yra metinės ataskaitos.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (4977 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mijan
  • Įmonės apskaitos sistema
    10 - 4 balsai (-ų)
Įmonės apskaitos sistema. (2014 m. Rugpjūčio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 07:13
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo