Intelektiniai jutikliai procesų valdyme netiesinių objektų būsenos stebėjimo algoritmai


Dinaminis jutiklis. Kas yra intelektualūs jutikliai. Logistikos imones sprendiniais referatas. Intelektualūs jutikliai. Talpiniai jutikliai. Netiesines sistemos chaosas. Dinamines sistemu busenos plokstumoj. Slegio jutikliai mechatronines sistemos. Netiesinių matavimų. Intelektikos metodai ir algoritmai temos kursiniam darbui.

Intelektualus jutikliai. Įvadas. Dinaminis chaosas. Netiesinių sistemų tyrimo medotai. Fazinės plokštumos metodas. Dazninis - amplitudinis metodas (harmoninės linearizacijos). Bifurkacijos diagramos. Verhulsto diagramų metodas. Vienmačio atomo modelis. Išvados. Literatūra.

Mokslininkai mėgsta net pačias sudėtingiausias sistemas aprašyti matematinėmis, dažniausiai diferencialinėmis, lygtimis. Sistemų aprašymas diferencialinėmis lygtimis fizikoje vadinamas dinaminiu, o lygtys dažnai vadinamos dinaminėmis. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išsprendus tokių lygčių sistemą galėtume tiksliai pasakyti kokia bus bet kokios dinaminės sistemos būsena bet kuriuo laiko momentu. Taigi atrodo, kad žinodami sistemą aprašančias lygtis žinosime ir kaip ji evoliucionuos.

Teorijoje viskas gražu, bet norint taikyti lygtis praktikoje reikia atlikti stebėjimus. O pastarieji savo ruožtu tėra apytikris tikrovės įvertinimas – kiekvienas matavimas turi kažkokių, net jei ir labai mažų, paklaidų. Paklaidos gali neturėti jokios įtakos, jei sistema yra tiesinė. Tokiu atveju evoliucijos prognozė nuo stebimos evoliucijos skirsis nežymiai. Tačiau daugybė įdomių sistemų yra netiesinės. O šie netiesiškumai gali sustiprinti net mažiausias paklaidas ir sąlygoti vis didesnį sprendinių prasiskyrimą. Prasiskiriant sprendiniams, prognozė paremta apytikriais įvertinimais gali pradėti skirtis nuo to kas realiai bus stebima. Atrodo, kad kaltas bus kažkoks nelemtas atsitiktinumas, bet tikrasis kaltininkas yra dinaminis chaosas.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Intelektiniai jutikliai procesų valdyme netiesinių objektų būsenos stebėjimo algoritmai
    10 - 2 balsai (-ų)
Intelektiniai jutikliai procesų valdyme netiesinių objektų būsenos stebėjimo algoritmai. (2012 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektiniai-jutikliai-procesu-valdyme-netiesiniu-objektu-busenos-stebejimo-algoritmai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 22:42
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo